×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Nowa Pracownia Echokardiografii w Śląskim Centrum Chorób Serca. Będzie znacznie więcej badań

OPRAC. KK • Źródło: ŚLĄSKIE CENTRUM CHORÓB SERCA, RYNEK ZDROWIA

Nowa Pracownia Echokardiografii w Śląskim Centrum Chorób Serca. Będzie znacznie więcej badań
Nowoczesny pokój badań w Pracowni Echokardiografii SCCS. Fot. SCCS w Zabrzu

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu otwarto nową Pracownię Echokardiografii. Została przeniesiona do pomieszczeń na parterze pawilonu B.

Dodano: 13 kwietnia 2023, 14:33
  • Dzięki nowej Pracowni Echokardiografii w Śląskim Centrum Chorób Serca poprawiły się warunki przyjmowania chorych oraz wzrosła liczba wykonywanych badań
  • Inwestycja kosztowała blisko 100 tys. złotych i została w całości pokryta z budżetu szpitala
  • Obecnie zespół ma do dyspozycji cztery gabinety badań oraz poczekalnię, a SCCS ogłosiło też przetarg na zakup dodatkowego echokardiografu wysokiej klasy

Nowa pracownia w SCCS w Zabrzu

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu informuje o przeniesieniu Pracowni Echokardiografii do pomieszczeń na parterze pawilonu B. Dzięki temu cały zespół zyskał cztery gabinety badań i poczekalnię – inwestycja poprawiła warunki przyjmowanie pacjentów oraz pracy całego personelu.

- W pracowni wykonujemy badania echokardiograficzne przezklatkowe i przezprzełykowe a dwa razy w tygodniu badania naczyniowe. Możemy wykonywać na bieżąco badania obciążeniowe na cykloergometrze echograficznym oraz próby dobutaminowe, w których farmakologicznie zastępujemy test wysiłkowy – wskazał w komunikacie dr med. Tomasz Niklewski, kierownik Pracowni Echokardiografii w Śląskim Centrum Chorób Serca.

Specjaliści korzystają z nowoczesnych echokardiografów firm GE umożliwiających m.in.: obrazowanie 4D, wykorzystywane podczas kwalifikacji chorych do zabiegów kardiochirurgicznych oraz małoinwazyjnych jak zamknięcia uszka lewego przedsionka i ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej, zakładanie MitraClipów, przezskórnych zastawek czy ablacji elektrycznej.

SCCS wyjaśnia, że pracownia została także wyposażona w specjalny pokój z zainstalowaną profesjonalną myjnię do głowic, a nowością z kolei jest pokój naukowy, w którym za pomocą kilku stacji roboczych można np. analizować wyniki badań echokardiograficznych czy też prowadzić szkolenia dla lekarzy i studentów.

Szpital ogłosił również przetarg na zakup dodatkowego echokardiografu wysokiej klasy, dostawa zaplanowana jest w połowie roku. W Pracowni Echokardiografii w SCCS do końca 2022 roku wykonywano blisko 1000 badań miesięcznie, teraz zaś liczba ta wzrosła do ponad 1300.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU