• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Niewydolność serca dotyka już ponad 1,2 mln Polaków. 3 czerwca rusza ważna konferencja

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia02 czerwca 2022 17:00

Niewydolność serca. Specjaliści zgodnie przyznają, że  stała się jednym z najważniejszych wyzwań w medycynie sercowo-naczyniowej. Temu problemowi zdrowotnemu poświęcona będzie konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która 3 i 4 czerwca odbędzie się w Łodzi.

Niewydolność serca dotyka już ponad 1,2 mln Polaków. 3 czerwca rusza ważna konferencja
Niewydolność serca. Zabieg kardiologiczny. Fot. PAP/Grzegorz Momot
  • Z niewydolnością serca (NS) w Polsce zmaga się już ponad 1,2 mln osób. Eksperci mówią swoistej „epidemii” tej choroby
  • Niewydolność serca jest główną przyczyną hospitalizacji w Europie, ale w Polsce liczba hospitalizacji z powodu NS jest 2,5-krotnie wyższa niż średnia dla wszystkich 36 krajów OECD
  • O profilaktyce, diagnostyce i leczeniu NS przez dwa dni rozmawiać będą specjaliści podczas Konferencji Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Łódź, 3-4 czerwca 2022 r.).

Niewydolność serca. Chorzy z NS Bardzo szeroka i wciąż rosnącą grupę pacjentów

- Chorzy z niewydolnością serca (NS) stanowią bardzo szeroką i wciąż rosnącą grupę pacjentów. Wynika to z kilku przyczyn, a przede wszystkim ze starzenia się naszego społeczeństwa. Niewydolność serca jest główną przyczyną hospitalizacji w Europie. Jednak liczba hospitalizacji z powodu NS jest w Polsce 2,5-krotnie wyższa niż średnia dla wszystkich 36 krajów OECD - informowała w niedawnym wywiadzie dla Rynku Zdrowia prof. Małgorzata Lelonek, kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Właśnie Asocjacja Niewydolności Serca PTK organizuje w Łodzi w dniach 3-4 czerwca br. konferencję w całości dotyczącą profilaktyki, diagnostyki i leczenia NS.

- Powoli stabilizująca się sytuacja epidemiologiczna pozwala wierzyć, że konferencja może odbyć się w tradycyjnej stacjonarnej formie. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań aby zapewnić wysokiej jakości transmisje online dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w konferencji osobiście informują  jej organizatorzy.

Niewydolność serca staje się powoli centrum współczesnej kardiologii

- Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym problemem jest niewydolność serca. Zwiększająca się populacja pacjentów, mnogość fenotypów klinicznych, różne algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne, nowe formy terapii - wszystko to powoduje, że niewydolność serca staje się powoli centrum współczesnej kardiologii, w którym ogniskują się wszystkie jednostki kardiologiczne - podaje na stronie konferencji Asocjacja Niewydolności Serca PTK.

Program wydarzenia obejmuje aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezskórnego/chirurgicznego, elektroterapii, problematyki ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca.

Dług kardiologiczny po pandemii COVID-19

Wydarzenie zainauguruje w piątek, 3 czerwca konferencja prasowa z udziałem kardiologów, a także przedstawicieli organizacji pacjentów. Tematyka konferencji prasowej:

  • Rewolucje i przełomy w farmakoterapii niewydolności serca w 2022
  • Dług kardiologiczny po pandemii COVID-19 - co wiemy w czerwcu 2022?
  • Hospitalizacje w niewydolności serca - niechlubny polski wyróżnik
  • Opieka koordynowana w niewydolności serca - KONS, Krajowa Sieć Kardiologiczna - czy to 
wystarczy?
  • Telemedycyna i sztuczna inteligencja w niewydolności serca - spojrzenie w przyszłość
  • Razem, lokalnie i globalnie - opieka kardiologiczna w Polsce według organizacji pacjentów.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum