×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Migotanie przedsionków. Kardiolodzy tłumaczą ważne zależności

KK • Źródło: POLSKIE TOWARZYSTWO KARDIOLOGICZNE

Migotanie przedsionków. Kardiolodzy tłumaczą ważne zależności
Migotanie przedsionków a skoki ciśnienia i chrapanie. Eksperci tłumaczą związek Fot. AdobeStock

Kardiolodzy tłumaczą, jaki związek z migotaniem przedsionków ma chrapanie i bezdech senny oraz czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego.

Dodano: 02 marca 2023, 21:50

 

Migotanie przedsionków a skoki ciśnienia i chrapanie. Eksperci tłumaczą związek

Na portalu edukacyjnym Arytmia grozi udarem specjaliści Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego tłumaczą, czym jest migotanie przedsionków, jak się objawia, jak wygląda leczenie, odpowiadają również na najczęstsze pytania pacjentów. 

Jaki związek ma chrapanie i bezdech senny z migotaniem przedsionków oraz czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego - między innymi na te pytania odpowiadają eksperci.

Kardiolodzy wskazują, że "rzeczywiście, osoby, które chrapią, częściej cierpią na bezdech senny. Przerwy w oddychaniu w trakcie snu powodują niedotlenienie organizmu, przerwy w pracy serca, a także różne zaburzenia rytmu serca. Wśród nich najczęstsze jest migotanie przedsionków".

Odnieśli się również do pytania, czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego?

- Istnieją badania naukowe (m.in. prowadzone w Polsce) wskazujące na zwiększone ryzyko nawrotów migotania przedsionków przy następujących warunkach pogodowych: wysoka temperatura (>25⁰C przez ponad 3 dni), niska temperatura (<8⁰C), przyspieszony wzrost ciśnienia atmosferycznego (>8hPa przez 2 dni) - odpowiedzieli eksperci.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU