Migotanie przedsionków. Kardiolodzy tłumaczą ważne zależności

Kardiolodzy tłumaczą, jaki związek z migotaniem przedsionków ma chrapanie i bezdech senny oraz czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego.
Migotanie przedsionków a skoki ciśnienia i chrapanie. Eksperci tłumaczą związek
Na portalu edukacyjnym Arytmia grozi udarem specjaliści Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego tłumaczą, czym jest migotanie przedsionków, jak się objawia, jak wygląda leczenie, odpowiadają również na najczęstsze pytania pacjentów.
Jaki związek ma chrapanie i bezdech senny z migotaniem przedsionków oraz czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego - między innymi na te pytania odpowiadają eksperci.
Kardiolodzy wskazują, że "rzeczywiście, osoby, które chrapią, częściej cierpią na bezdech senny. Przerwy w oddychaniu w trakcie snu powodują niedotlenienie organizmu, przerwy w pracy serca, a także różne zaburzenia rytmu serca. Wśród nich najczęstsze jest migotanie przedsionków".
Odnieśli się również do pytania, czy wystąpienie objawów migotania może być związane z gwałtownymi skokami ciśnienia atmosferycznego?
- Istnieją badania naukowe (m.in. prowadzone w Polsce) wskazujące na zwiększone ryzyko nawrotów migotania przedsionków przy następujących warunkach pogodowych: wysoka temperatura (>25⁰C przez ponad 3 dni), niska temperatura (<8⁰C), przyspieszony wzrost ciśnienia atmosferycznego (>8hPa przez 2 dni) - odpowiedzieli eksperci.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
POLECAMY W PORTALU
-
Jest nowe rozporządzenie covidowe. Przepisy zostaną wydłużone do 30 kwietnia
-
Od dziś ważne zmiany w ZUS dotyczące zwolnień lekarskich
-
Przełomowy lek na otyłość wchodzi do sprzedaży. Zawiera semaglutyd i zwiększa uczucie sytości
-
Kilka tysięcy pozwów pielęgniarek ws. wynagrodzeń. Jest korzystny wyrok
-
24 marca wchodzą ważne zmiany w zwolnieniach lekarskich. ZUS ostrzega: trzeba dokończyć rejestrację
-
Uczelnie niemedyczne chwalą się wynikami LEK-u. A dyskusja o jakości egzaminu trwa