KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Małopolska: Nowy Targ ma własną pracownię elektrofizjologii

Autor: DZIENNIK POLSKI/RYNEK ZDROWIA

Małopolska: Nowy Targ ma własną pracownię elektrofizjologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu - jako czwarta placówka medyczna w Małopolsce - zaczął właśnie przeprowadzać bezpłatne i małoinwazyjne operacje, które u osób cierpiących na arytmię serca mogą doprowadzić do całkowitego wyleczenia.

Dodano: 17 września 2013, 14:45

Przyczyniła się do tego inwestycja działającej na terenie szpitala kliniki Intercard, która zakupiła za przeszło 2,5 mln. zł. aparaturę do przeprowadzenia zabiegów ablacji.

Dzięki temu szpital nie musi już odsyłać pacjentów cierpiących na arytmię, po ciężkich zawałach, czy cierpiących na chorobę wieńcową, do klinik kardiologicznych w Krakowie lub innych miastach Polski. Operacje może bowiem przeprowadzać u siebie na miejscu.

W piątek (13 września) w stolicy Podhala odbyło się 5 pierwszych zabiegów ablacji. Jak przekonują lekarze, nowy sprzęt pomoże też osobom, których życie jest bezpośrednio zagrożone. Ablację można bowiem także wykonywać u osób ze stanem przedzawałowym.

Choć Intercard to prywatna klinika (wynajmuje od szpitala pomieszczenia) to jednak ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i może przyjmować pacjentów na operacje finansowane z tego źródła. 

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU