• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ: Braun wtargnął do Narodowego Instytutu Kardiologii

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP,Rynek Zdrowia01 marca 2022 16:52

Ministerstwo zdrowia poinformowało na Twitterze, że poseł Grzegorz Braun "wtargnął do budynku Narodowego Instytutu Kardiologii". Do sprawy odniósł się też Adam Niedzielski.

MZ: Braun wtargnął do Narodowego Instytutu Kardiologii
Fot. PAP/MSWiA
  • Ministerstwo zdrowia poinformowało o wtargnięciu do Narodowego Instytutu Kardiologii  posła Konfederacji Grzegorza Brauna
  • Do sprawy odniósł się też MZ
  • Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła zaś postępowanie ws. wypowiedzi Brauna, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami "będziesz pan wisiał" 

MZ: Braun wtargnął do Narodowego Instytutu Kardiologii 

- Wczoraj policja poinformowała o wykryciu sprawcy podpalenia punktu szczepień w Zamościu, a dziś musiała chronić pracowników i pacjentów Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie - napisał Adam Niedzielski komentując tweet, który wcześniej opublikowany został na koncie Ministerstwa Zdrowia.

Wynika z niego, że we wtorek Grzegorz Braun wraz ze swoimi współpracownikami "wtargnął do Narodowego Instytutu Kardiologii wykrzykując hasła o segregacji sanitarne". "Miał przy tym za nic zdrowie i życie ludzi leczonych w instytucie. Co jeszcze musi zrobić by obłożyć go infamią w życiu publicznym?" - brzmi post MZ.

Braun bez konsekwencji za słowa do ministerstwa zdrowia  

Pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła zaś postępowanie ws. wypowiedzi Brauna, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami "będziesz pan wisiał". Wypowiedź padła z sejmowej mównicy we wrześniu ubiegłego roku. Polityk został wówczas wykluczony z obrad.

- Poseł Braun zachował się skandalicznie. Chciałem opuścić salę sejmową, ale zwrócono mi uwagę, abym nie zniżał się do tego standardu - mówił wówczas szef MZ, który złożył potem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie w sprawie słów posła złożyła też marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Poseł Grzegorz Braun przekroczył kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej - akcentowała Witek. Wypowiedź Brauna potępili również inni parlamentarzyści. Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała go za nią naganą.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum