KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lubuskie dumne z miejsca gorzowskiej kardiologii w rankingu

Autor: KG/RYNEK ZDROWIA

Lubuskie dumne z miejsca gorzowskiej kardiologii w rankingu
Oddział kardiologii w gorzowskim szpitalu zajął 2 miejsce w kraju pod względem liczby wykonywanych angioplastyk w ostrych chorobach wieńcowych. Fot. Archiwum

Oddział Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zajął czołowe miejsca w Rankingu Szpitali 2017. - To kolejny przykład, że gorzowski szpital się rozwija i podnosi standardy leczenia - komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dodano: 12 maja 2017, 15:18 Aktualizacja: 12 maja 2017, 15:18

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, pod względem liczby wykonywanych angioplastyk w ostrych chorobach wieńcowych, czyli m.in. leczenia zawałów serca, oddział zajął 2 miejsce w kraju.

W liczbie angioplastyk planowych, czyli leczeniu skutków zawałów mięśnia sercowego, oddział uplasował się na 3 miejscu. W tej kategorii gorzowska kardiologia jest jedynym przedstawicielem lubuskiego w rankingu.

Ranking Szpitali 2017 został opracowany przez Centrum Konsultacyjne Medical. Zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach (byli wśród nich pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) pod lupę wziął to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU