KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Łódzkie: upały powodują wzrost ryzyka udaru mózgu

Autor: DZIENNIK ŁÓDZKI/RYNEK ZDROWIA

Łódzkie: upały powodują wzrost ryzyka udaru mózgu

Skoki ciśnienia, upały, zmiany temperatury: wszystko to staje się zagrożeniem dla pacjentów z nadciśnieniem. Lato jest dla nich okresem szczególnego ryzyka związanego z udarem mózgu.

Dodano: 06 lipca 2013, 18:13 Aktualizacja: 07 lipca 2013, 09:37

Jak wynika z najnowszego raportu warszawskiej Uczelni Łazarskiego na temat konsekwencji występowania udarów w Polsce,  sytuacja w Łódzkiem jest wyjątkowo dramatyczna. Województwo znajduje się na pierwszym miejscu pod względem liczby pacjentów, którzy mieli udar - informuje Dziennik Łódzki.  

W 2011 r. było ich aż 3,6 tys. Jednocześnie w Łódzkiem wykonano najmniej procedur trombolitycznych: w 2011 r. dotyczyły one zaledwie 42 osób, podczas gdy w tym samym roku w Śląskiem wykonano 234 takie procedury. Równocześnie w Łódzkiem najmniej płacono za hospitalizację - średnio 12,3 tys. zł. Tymczasem na Pomorzu to samo leczenie kosztowało o 300 zł więcej.

Ponadto Łódzkie znajduje się na drugim miejscu od końca pod względem dostępności leczenia neurologicznego (w 2013 r. stawka na ubezpieczonego wynosi tu tylko 6,28 zł ).

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU