Łódź: w szpitalu im. Biegańskiego powstaje oddział kardiochirurgii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2014 22:26

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi jeszcze w tym roku powstanie nowy oddział kardiochirurgii.

- Będzie on uzupełnieniem działającego w szpitalu pionu kardiologicznego, na bazie którego funkcjonuje klinika Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i największy w województwie łódzkim 50-łóżkowy oddział kardiologii - informuje dr Zbigniew Bednarkiewicz, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa.

Już wcześniej w ramach rozszerzania zakresu usług kardiologicznych w lecznicy powstały pracownie hemodynamiki, elektrostymulacji i elektrofizjologii, nieinwazyjnej diagnostyki ultrasonograficznej i elektrokardiograficznej oraz oddział wczesnej rehabilitacji kardiologicznej.

Dr Bednarkiewicz podkreślił, że dzięki utworzeniu 25-łóżkowego oddziału kardiochirurgii możliwe będzie zapewnienie kompleksowych usług medycznych związanych z leczeniem chorób serca. Na nowym oddziale przede wszystkim będą wykonywane operacje w zakresie naczyń wieńcowych oraz wad zastawek.

- Większość pacjentów w oddziałach kardiologicznych to osoby z chorobą wieńcową, więc zapotrzebowanie na tego typu zabiegi jest duże. W związku z postępującym starzeniem się społeczeństwa będzie ono jeszcze rosło. Tymczasem obecnie w regionie łódzkim kardiochirurgia jest jedynie w szpitalu im. Sterlinga - zaznaczył.

Obecnie do jednego z pawilonów na terenie szpitala im. Biegańskiego dobudowywany jest budynek, w którym uruchomione zostaną dwie sale operacyjne wraz z zapleczem pooperacyjnym. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na wrzesień. Dyrekcja przewiduje, że pierwsze operacje kardiochirurgiczne w nowym ośrodku będą mogły odbyć się pod koniec roku.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi przyjmuje pacjentów z całego regionu łódzkiego. Obok kardiologii specjalizuje się m.in. w leczeniu chorób zakaźnych, tropikalnych i pasożytniczych, chorób wewnętrznych oraz w dermatologii.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum