KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Łódź: Mobilna Klinika Serca PAKS zaprasza na badania i konsultacje

Autor: RZX/RYNEK ZDROWIA

Łódź: Mobilna Klinika Serca PAKS zaprasza na badania i konsultacje
Można będzie wykonać badania oraz skonsultować ich wyniki ze specjalistą Fot. Archiwum RZ

W sobotę i niedzielę podczas "Urodzin Łodzi", Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) przebadają serca mieszkańców miasta w specjalnej Mobilnej Klinice.

Dodano: 25 lipca 2015, 10:55 Aktualizacja: 25 lipca 2015, 10:55

Uczestnicy akcji będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia pod kątem chorób układu krążenia wykonując podstawowe badania profilaktyczne, a następnie konsultując ich wyniki z lekarzem specjalistą. Z badań skorzystać będzie mógł każdy, kto stawi się w Mobilnej Klinice Serca przy ul. Piotrkowskiej 25 lub 26 lipca w godzinach 12:00-19:00. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

Do dyspozycji będzie zespół Mobilnej Kliniki PAKS składający się z lekarza oraz dwóch pielęgniarek. Przeprowadzą oni bezpłatne badania kardiologiczne obejmujące badanie ciśnienia tętniczego krwi oraz badanie EKG. Na miejscu będzie można od razu skonsultować ich wyniki z lekarzem specjalistą.

Udostępniając mieszkańcom Łodzi Mobilną Klinikę PAKS chcą przypomnieć o tym jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych.

- Pacjenci zbyt często trafiają do nas w stanie zagrożenia życia, w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Najczęściej dopiero wtedy dowiadują się, że mają poważne problemy ze zdrowiem. A przecież miażdżyca tętnic wieńcowych czy obwodowych nie pojawia się nagle, z dnia na dzień. To choroba, która rozwija się przez długie miesiące a nawet lata, a to oznacza, że można jej skutecznie zapobiegać. Najczęściej wystarczy regularnie wykonywać proste badania diagnostyczne i zmienić nawyki żywieniowe. - wyjaśnia dr Maciej Kośmider, ordynator XII Oddziału Kardiologicznego PAKS w Bełchatowie.

- Mamy nadzieję, że nasza Mobilna Klinika Serca zachęci Łodzian do dbania o zdrowie. Lepiej zapobiegać niż leczyć - dodaje specjalista.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU