• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kutno: skarga do RPO na ograniczenie dostępu do kardiologii interwencyjnej

Autor: kutno.net.pl/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2015 10:17

Mieszkańcy Kutna zrzeszeni w Społecznej Inicjatywie Powrotu Oddziału Kardiologii Inwazyjnej do Kutna poskarżyli się Rzecznikowi Praw Obywatelskich na brak równego dostępu do świadczeń w zakresie kardiologii interwencyjnej.

Kutno: skarga do RPO na ograniczenie dostępu do kardiologii interwencyjnej

W piśmie do RPO dowodzą, że w związku z brakiem kontraktu na świadczenie usług z zakresu kardiologii interwencyjnej dla Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie mieszkańcy powiatów kutnowskiego i łowickiego zostali pozbawieni możliwości szybkiego leczenia zawałów mięśnia sercowego.

Sytuacja ta doprowadziła do stworzenia realnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców oraz znacznej dysproporcji w alokacji ośrodków świadczących usługi w zakresie interwencyjnego leczenia zawałów serca w województwie łódzkim.

Wskazują, że obecnie w województwie łódzkim działa 9 ośrodków kardiologii interwencyjnej, z czego ponad połowa zlokalizowana jest w aglomeracji łódzkiej. Tym samym mieszkańcy aglomeracji łódzkiej mają większą i szybszą możliwość leczenia ostrego zawału serca, niż mieszkańcy powiatów ościennych.

”Godzi to w naszej opinii w konstytucyjne prawo równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej określone w art. 68 Konstytucji RP” - dowodzą w piśmie wysłanym w czwartek (22 stycznia) do RPO.

Czytaj: www.kutno.net.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum