KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: serce boli na tę dziurę w budżecie szpitala Jana Pawła II

Autor: DZIENNIK POLSKI/RYNEK ZDROWIA

Kraków: serce boli na tę dziurę w budżecie szpitala Jana Pawła II
Kardiolodzy staną jednak przed dylematem, czy nadal zadłużać szpital, czy poszukać oszczędności kosztem jakości oferowanej pomocy. Fot. Archiwum

10 mln zł mniej otrzymał Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie po obniżce wycen za leczenie kardiologiczne.

Dodano: 30 marca 2017, 10:12 Aktualizacja: 30 marca 2017, 10:12

Jak informuje Dziennik Polski, obniżka wycen procedur w kardiologi interwencyjnej dotkliwie dotknęła finanse placówki. Dziura w budżecie byłaby mniejsza, gdyby NFZ zaliczył szpital do lepiej wycenianych, czyli specjalistycznych. 

Tak się nie stało, bo lecznica, chociaż prowadzi oddziały kliniczne, kształci lekarzy i oferuje pacjentom najbardziej innowacyjne metody terapii, nie należy do uczelni medycznej.

Pacjenci cięć na razie nie odczuli. Jeśli stawki oferowane za leczenie serc nie wzrosną, 

Gazeta przypomina, że stawki za pomoc udzielaną pacjentom przez kardiologów i kardiochirurgów obniżono w lipcu 2016 r. i po raz kolejny na początku stycznia. Po zmianach NFZ płaci mniej m.in. za zabiegi rozszerzenia tętnic i założenia stentów oraz inwazyjne leczenie zawałów serca.  Łącznie wyceny spadły o ok. 40 proc., a szpital Jana Pawła II stracił na tym blisko 10 mln zł.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU