Kraków: obchodzili Światowy Dzień Niewydolności Serca

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2014 16:56

W niedzielę (25 maja) na krakowskim Rynku zorganizowano obchody Światowego Dnia Niewydolności Serca: kardiolodzy badali, radzili co jeść i jak żyć, żeby przez długie lata cieszyć się zdrowiem.

Prof. Jadwiga Nessler, przewodnicząca sekcji niewydolności serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyjaśnia, że chodziło głownie o uświadomienie ludziom, że w Polsce blisko milion osób cierpi w Polsce na niewydolność serca. Mimo olbrzymiego postępu, jaki dokonał się w zrozumieniu mechanizmów powstawania tej choroby, śmiertelność pacjentów jest bardzo wysoka. W ciągu pięciu lat od rozpoznania umiera około 60 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet - informuje Gazeta Wyborcza.

Wszyscy, którzy zjawili się w niedzielę na Rynku w Krakowie, mieli możliwość zbadania się i zdobycia informacji, czy są w grupie zagrożonych chorobą. Osoby, które przeszły testy, a ich wyniki wypadły źle, zostały zaproszone na dokładniejsze badania, które odbędą się 6 czerwca w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Więcej: http://krakow.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum