Kraków: druga edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2019 18:42

13 grudnia w stolicy Małopolski odbędzie się II edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych. Będzie to świetna okazja do spotkania i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń serca i naczyń wśród pacjentów - zapowiadają organizatorzy.

Kraków: druga edycja Kongresu Pacjentów Kardiologicznych
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych jest wydarzeniem towarzyszącym największej w Europie Środkowej konferencji i warsztatów kardiologów interwencyjnych NFIC 2019 - New Frontiers in Interventional Cardiology.

W krakowskim Centrum Kongresowym ICE, 13 grudnia w godz. 11:00-17:00 zaplanowany jest szereg wykładów, a także spotkań z ekspertami w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W czasie sesji naukowej wystąpi m.in. krakowski kardiolog prof. Dariusz Dudek, dyrektor warsztatów NFIC i prezydent elekt Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI ESC), z prezentacją pt. „Hipercholesterolemia i hipercholesterolemia rodzinna - czy trzeba się obawiać o poziom cholesterolu?”.

Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję poznać prawdziwą historię choroby z perspektywy jednego z pacjentów. Poruszony zostanie także temat działań prewencyjnych, dotyczących prowadzenia aktywnego trybu życia, jak również sposobów radzenia sobie z chorobą. Będzie można także skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych w specjalnie wyznaczonej strefie w Centrum Kongresowym.

W zeszłym roku zainteresowanych wydarzeniem, którzy zjawili się na I edycji Kongresu, było ponad 1 tys. pacjentów. Zjechali się oni wówczas do Krakowa z całej Polski. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnych lub nawet większych statystyk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum