KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2013 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

Autor: PTK/RYNEK ZDROWIA

Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2013 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

15 i 16 listopada br. odbędzie się w Krakowie Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2013 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy.

Dodano: 26 sierpnia 2013, 13:31 Aktualizacja: 26 sierpnia 2013, 13:32

Cykl konferencji "Kardiologia Prewencyjna" to spotkania multidyscyplinarne, na które zapraszani są nie tylko kardiolodzy, ale także internistów i lekarze rodzinni oraz profesjonaliści z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Dla większości uczestników konferencji nie ma żadnych wątpliwości, że prewencja jest najskuteczniejszym sposobem zwalczania chorób układu krążenia, a społeczny wymiar i konieczność wielospecjalistycznego podejścia do problemu stawiają prewencję chorób układu krążenia jako jeden z najważniejszych problemów zdrowia publicznego Polsce i w całej Europie.

W czasie tegorocznej Konferencji omówione zostaną najnowsze doniesienia z zakresu szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej. W programie znajdą się też prezentacje najnowszych wyników polskich projektów badawczych i innych doniesień z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych.

Ponadto, w sposób przystępny i praktyczny zostaną podsumowane najnowsze zmiany w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia. Planowane jest omówienie ostatnio ogłoszonych wytycznych. Czy pod ich wpływem zmieni się codzienna praktyka polskich lekarzy?

Więcej informacji: kardiologiaprewencyjna2013.pl

Organizator: Sekcja Prewencji i Epidemiologii, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU