KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

”Klub 30” Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał przewodniczącego

Autor: RZ/RYNEK ZDROWIA

”Klub 30” Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał przewodniczącego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas XXI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach, dr hab. Miłosz Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został powołany na przewodniczącego elekta ”Klubu 30” PTK.

Dodano: 26 września 2017, 16:11

”Klub 30” zrzesza grono wybitnych młodych kardiologów działających w ramach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Powstał w 1994 roku z inicjatywy prof. Leszka Ceremużyńskiego jako forum integracji dla młodych polskich kardiologów, którzy osiągnęli znaczący międzynarodowy sukces naukowy przed 40. rokiem życia i publikują prace w recenzowanych pismach z listy filadelfijskiej. Współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym ”Klubu 30” był prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed.

Miłosz Jaguszewski jest członkiem ”Klubu 30” PTK od 2013 roku. Funkcję przewodniczącego będzie pełnił w kadencji 2019-2021.

- Mamy konkretny plan wsparcia dla młodych kardiologów w zdobywaniu doświadczenia poza granicami Polski, by po powrocie do kraju mogli przekazywać wiedzę młodszym kolegom - powiedział dr hab. Miłosz Jaguszewski.

Głównym celem ”Klubu 30” jest integracja środowiska młodych polskich kardiologów w sferze badań naukowych, dzielenie się pomysłami badawczymi. Najbliższe lata mają być poświęcone głównie integracji naukowej poprzez aktywne, skoordynowane prowadzenie badań międzyośrodkowych oraz tworzenie nowych szans rozwoju dla kolejnych pokoleń kardiologów w Polsce i za granicą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU