KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Katowice: tak zbadasz serce na zakupach

Autor: PWX/RYNEK ZDROWIA

Katowice: tak zbadasz serce na zakupach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W najbliższą niedzielę (28 września), w ramach Obchodów Światowego Dnia Serca, Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach - Ochojcu tradycyjnie jak w latach ubiegłych zaprasza wszystkich zainteresowanych do Centrum Handlowego 3 Stawy w godzinach 12.00 - 18.00 na bezpłatne badania i konsultacje.

Dodano: 27 września 2014, 10:32

Jak przekonują organizatorzy akcji wszyscy żyjemy szybko, odżywiamy się nieregularnie i niestety często niezdrowo, wielu z nas funkcjonuje w permanentnym stresie, a na zdrowy wysiłek fizyczny niewielu znajduje czas.

Wszystko te czynniki mogą powodować kłopoty z naszym zdrowiem. W naszej świadomości utarło się przekonanie, że choroby serca najczęściej dotykają osoby starsze, albo że dotyczą tylko mężczyzn. Tak nie jest.

- Podczas akcji ,,Zdrowe Serce 2014” będzie można wykonać podstawowe badania i skorzystać z konsultacji kardiologicznych, neurologicznych oraz diabetologicznych, a także z porad z zakresu rehabilitacji - informuje Jolanta Wołkowicz ze Szpitala w Ochojcu.

- Warto korzystać z tego typu akcji - mówi kardiolog dr Joanna Ciosek ze szpitala w Katowicach-Ochojcu. - Należy pamiętać, że nadciśnienie tętnicze może nie dawać żadnych objawów, a systematyczna jego kontrola umożliwia wykrycie choroby we wczesnym stadium. Ponadto zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć.

Badania będą obejmowały: 

• konsultacje kardiologiczne, neurologiczne i diabetologiczne

• porady z zakresu rehabiltacji

• pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, pomiar glukozy

Po konsultacji kardiologicznej u pacjentów ze wskazaniem, wykonane zostanie również badanie echokardiograficzne, a u pacjentów z podwyższonym poziomem glukozy test HBA1C.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Katowice oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Oddział w Katowicach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU