KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Katowice już po raz czwarty będą we wrześniu stolicą polskiej kardiologii

Autor: MAK/RYNEK ZDROWIA

Katowice już po raz czwarty będą we wrześniu stolicą polskiej kardiologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 26 do 28 września 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwać będzie XXIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - najważniejsze spotkanie naukowe i edukacyjne lekarzy kardiologów w Polsce.

Dodano: 31 sierpnia 2019, 14:01 Aktualizacja: 31 sierpnia 2019, 14:05

W Katowicach przedyskutowane zostaną aktualne problemy dotyczące chorób układu krążenia, a także zaprezentowane badania i metody diagnostyczne oraz najnowsze osiągnięcia z zakresu kardiologii, kardiochirurgii oraz nauk pokrewnych. Do Katowic zostali zaproszeni wybitni eksperci z kraju i zagranicy. W ciągu trzech intensywnych dni obrad odbędzie się 130 sesji, z udziałem 500 wykładowców. W Kongresie uczestniczyć będzie ok. 6000 gości.

- Cieszymy się, że Katowice po raz czwarty będą gospodarzem najważniejszego spotkania naukowego i edukacyjnego w Polsce skierowanego nie tylko do lekarzy kardiologów, ale również do lekarzy innych specjalności, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny - podkreśla prof. Zbigniew Kalarus, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXIII Międzynarodowego Kongresu PTK.

- Prace nad programem naukowym Kongresu stawiają sobie za cel jak najbardziej wszechstronne i wyczerpujące przedstawienie wyników badań, nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych, oraz, jak co roku, wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego - zaznaczają organizatorzy.

Także podczas tegorocznej edycji wydarzenia, PTK zaprasza do odwiedzenia Digital Cardio Area; to przedsięwzięcie, które w jednym miejscu skupia grono największych autorytetów środowiska kardiologicznego oraz firm, start-upów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów.

Szczegóły i rejestracja: www.kongres2019.ptkardio.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU