KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Katowice: bezpłatne badania specjalistyczne w Światowym Dniu Serca

Autor: PAP/RYNEK ZDROWIA

Katowice: bezpłatne badania specjalistyczne w Światowym Dniu Serca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z bezpłatnych konsultacji lekarzy kardiologów i neurologów, porad z zakresu rehabilitacji i badań będzie można skorzystać bezpłatnie w niedzielę (29 września) w Katowicach w ramach Światowego Dnia Serca.

Dodano: 28 września 2013, 15:44

Konsultacji będą udzielać specjaliści z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach - jednego z czołowych ośrodków kardiologicznych w regionie.

Podczas akcji specjaliści przedstawią i wyjaśnią mieszkańcom istotne zagadnienia związane z leczeniem i zapobieganiem chorób układu krążenia. Ocenią, czy zaobserwowane przez pacjentów objawy, np. osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, bóle w klatce piersiowej czy kołatania serca winny skłonić do wizyty w poradni kardiologicznej. Doradzą, jak należy prowadzić działania profilaktyczne, by zapobiec poważnym chorobom układu krążenia i ich konsekwencjom.

Badania będą obejmowały konsultacje kardiologiczne i neurologiczne, porady z zakresu rehabilitacji, a także pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, pomiar poziomu glukozy oraz badanie echokardiograficzne, po wcześniejszej konsultacji kardiologicznej. Będą się odbywały w niedzielę od godz. 12 do 18 w centrum handlowym przy ul. Pułaskiego 60.

Lekarze przypominają, że schorzenia układu sercowo-naczyniowego są wciąż główną przyczyną zgonów. Dane statystyczne wskazują, że 1 mln Polaków choruje na niewydolność serca i aż 164 osoby umierają codziennie z tego powodu. Co trzeci mężczyzna i co dziesiąta kobieta umiera na serce przed 64. rokiem życia. Wśród głównych przyczyn tego zjawiska wskazują niezdrowy styl życia, brak ruchu, nadwagę i stres, a także zbyt rzadko wykonywane badania profilaktyczne.

W Górnośląskim Centrum Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykonywane są najnowocześniejsze procedury z zakresu kardiologii w leczeniu niewydolności serca, zaburzeń rytmu, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU