×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kalisz: szpital dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej

OPRAC. ML • Źródło: PAP

Kalisz: szpital dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej
Szpital w Kaliszu już w KSK. Fot. Adobestock

Szpital w Kaliszu dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej. Dzięki temu pacjenci z chorobami układu sercowo-naczyniowego będą mieli szybszy i łatwiejszy dostęp do specjalisty – poinformował w poniedziałek na profilu społecznościowym szpitala dyrektor Radosław Kołaciński.

Dodano: 03 kwietnia 2023, 13:02 Aktualizacja: 03 kwietnia 2023, 13:35
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej dołączył do ośrodków drugiego poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej.
  • Dzięki temu pacjenci maksymalnie w ciągu 30 dni trafią do specjalisty, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie - powiedział dyrektor.
  • Program oznacza dla pacjenta zwiększenie dostępu do leczenia kardiologicznego, zgodnego z najnowszymi i najlepszymi standardami międzynarodowymi

Nielimitowany i nieograniczony limit NFZ

Celem nadrzędnym programu jest zmniejszenie śmiertelności w populacji kraju z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Krajową Sieć Kardiologiczną - jak wyjaśnił dyrektor Kołaciński - tworzą wybrane oddziały i poradnie kardiologiczne oraz poradnie lekarzy rodzinnych. - Sprzężone ze sobą wspólnym systemem informatycznym będą szybko znajdować miejsca do leczenia pacjenta - powiedział.

Dyrektor poinformował, że do programu zakwalifikowano także przyszpitalną poradnię kardiologiczną oraz poradnię zdrowia przy ul. Nowy Świat.

- Dzięki temu zyskaliśmy możliwość wykonywania w sposób nielimitowany i nieograniczony kontraktem z NFZ szeregu zaawansowanych i drogich procedur medycznych" - powiedział. Szpital - jak wyjaśnił - będzie mógł wykonywać więcej zabiegów ablacji, implantacji stymulatorów, kardiowerterów i układów resynchronizujących.

Szpital będzie opiekował się chorymi z powiatów ostrowskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i z tureckiego.

Decyzję o zgłoszeniu do diagnostyki i leczenia w ramach sieci kardiologicznej dokonuje lekarz rodziny w przychodni POZ, poradni kardiologicznej, oddziale o profilu kardiologicznym lub chorób wewnętrznych. Warunkiem włączenia pacjenta do sieci jest rozpoznanie u niego jednej z czterech chorób: nadciśnienia tętniczego opornego i wtórnego, niewydolności serca, nadkomorowego i komorowego zaburzenia rytmu i przewodzenia lub zastawkowej wady serca.

Ministerstwo Zdrowia planuje, że wdrażana obecnie pilotażowo w wybranych województwach Krajowa Sieć Kardiologiczna cały kraj obejmie w pierwszej połowie 2024 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU