KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Innowacyjne spojrzenie na przyszłość opieki kardiologicznej

ARTYKUŁ PROMOCYJNY • Źródło: MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY DOSTARCZONY PRZEZ PHILIPS

Innowacyjne spojrzenie na przyszłość opieki kardiologicznej
Innowacyjne spojrzenie na przyszłość opieki kardiologicznej Fot. Philips

Choroby układu krążenia są problemem numer jeden w skali globalnej, dlatego firma Philips, jako wiodący dostawca technologii medycznych angażuje się w działania, które przyczyniają się do poprawy niechlubnych statystyk, integrując rozwiązania diagnostyczne i terapeutyczne oraz kreując przyszłość kardiologii.

Dodano: 22 września 2022, 10:09 Aktualizacja: 22 września 2022, 11:31

W dniach 22-24 września 2022 roku w Katowicach odbywa się XXVI Międzynarodowym Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Dzięki ciekawej tematyce oraz wszechstronnemu spojrzeniu na opiekę kardiologiczną, wydarzenie to przyciąga lekarzy, pielęgniarki, techników i ratowników medycznych, studentów medycyny, przedstawicieli organizacji pacjenckich oraz wszystkich, którzy – dzięki poszerzaniu swojej wiedzy – chcą się przyczynić do podnoszenia standardów opieki kardiologicznej, nie tylko w Polsce.

Philips wierzy, że skuteczne rozwiązania, takie które wspierają pacjentów, system oraz personel medyczny, powinny być opracowywane we współpracy z partnerami, przy założeniu, że prawdziwa opieka nad pacjentem wykracza również poza mury szpitala. Odzwiercieniem takiego podejścia jest wizja firmy oparta na kontinuum opieki: począwszy od zapobiegania, wczesnej i poszerzonej diagnozy, przez terapię po rekonwalescencję i opiekę domową.

W praktyce, z rozwiązaniami Philips, wspierającymi każdy z etapów opieki nad pacjentem ze schorzeniami kardiologicznymi, można się zapoznać podczas Kongresu PTK odzwiedzając stoisko firmy. Podróż zaczyna się od systemów monitorowania EKG oraz badań echokardiograficznych, wykorzystujących inteligentne technologie pomiaru oraz integrujących narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji klinicznych w tym algorytmy oparte na sztucznej inteligencji. Kolejny przystanek to pogłębiona diagnostyka kardiologiczna, gdzie królują rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

Dążąc do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko Philips stworzył rezonans wyposażony w innowacyjny magnes BlueSeal, który do minimum ogranicza zużycie kosztownego helu. Z kolei najnowszy Tomograf Spectralny CT7500 pozwala na szybką i precyzyjną diagnozę nawet najbardziej skomplikowanych przypadków kardiologicznych.

Myśląc o ścieżce pacjenta warto również zwórcić uwagę na znaczenie danych, zarówno tych pochodących ze sprzętów medycznych znajdujących się w placówkach ochrony zdrowia, jak i dostarczanych przez różne opaski monitorujące czy inne urządzenia telemetryczne. W zdigitalizowanym ekosystemie, pacjenci nie muszą prowadzić ręcznie wyników pomiarów parametrów życiowych np. ciśnienia tętniczego, mogą wymieniać różne dane ze swoim lekarzem bez konieczności odwiedzania placówki medycznej, szpitale mogą wymieniać informacje między sobą.

Rozwiązania Philips takie jak FlexArm, IntelliSpace Cardiovascular czy pełne zaplecze kardiologicznego monitorowania pacjentów, pokazują wszechstronność podejścia firmy oraz zrozumienie wyzwań związanych z codzienną opieką nad pacjentem z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Profilaktyka, wczesna diagnostyka, efektywne terapie oraz pełne spektrum informacji o pacjencie dostępne na każdym etapie leczenia, jak i po rekonwalescencji to gwarancja sukcesu.


Więcej na: https://www.philips.pl/healthcare/medical-specialties/cardiology

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU