KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gwiazdy na tegorocznym koncercie Serce za serce

Autor: PAP/RYNEK ZDROWIA

Gwiazdy na tegorocznym koncercie Serce za serce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół Zakopower i Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso wystąpią podczas tegorocznego koncertu "Serce za serce", organizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) im. prof. Zbigniewa Religi, jako podziękowanie dla darczyńców.

Dodano: 08 września 2015, 21:11 Aktualizacja: 08 września 2015, 21:16

Koncert odbędzie się 14 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - poinformowano po wtorkowym posiedzeniu Rady FRK.

- Usłyszymy najlepsze kompozycje tego znanego i lubianego zespołu, który z powodzeniem łączy muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką. Tym razem kompozycje Zakopowera prezentowane będą w wydaniu orkiestrowym - powiedziała Ewa Krzak z działu promocji FRK.

Środki z otrzymanych darowizn, dotacji i grantów naukowych Fundacja przeznacza na realizację prac nad mechanicznymi protezami serca, robotem kardiochirurgicznym, mechatronicznymi narzędziami chirurgicznymi oraz nad wykorzystaniem w terapii serca bioinżynierii i biotechnologii.

Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, rozwój projektów badawczych nie byłby możliwy bez wsparcia osób, firm i instytucji. Właśnie dla nich od 1992 r. organizowany jest koncert "Serce za serce".

Podczas gali wręczane są wyróżnienia dla osób i instytucji, które szczególnie zasłużyły się dla FRK. W tym roku Medalem im. prof. Zbigniewa Religi zostaną wyróżnieni Łukasz Palkowski - reżyser filmu "Bogowie" oraz Tomasz Kot - aktor, odtwórca roli prof. Zbigniewa Religi w tym filmie. Prof. Religa - wybitny kardiochirurg, zmarły w 2009 r. minister zdrowia to założyciel i patron fundacji.

Statuetkę "Serce ze Serce" otrzymają firmy Voigt z Zabrza i Ecol z Rybnika. Inni darczyńcy otrzymają statuetkę "Przyjaciela Fundacji".

W minionych edycjach gwiazdami koncertów "Serce za serce" byli m.in. Placido Domingo, Jose Carreras, Montserrat Caballe, June Anderson, Michel Legrand, Chris de Burgh i Gheorghe Zamfir. W ostatnich latach galę uświetnili m.in. argentyński gitarzysta Eduardo Falu, Michał Bajor i Marek Torzewski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU