×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

 • PARTNER SERWISUpartner serwisu
 • PARTNER SERWISUpartner serwisu
 • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Grupa American Heart of Poland poprowadzi oddział kardiologii w Pile. "Umowa co najmniej na 10 lat"

OPRAC. IB • Źródło: MAT.PRAS., RYNEK ZDROWIA

Grupa American Heart of Poland poprowadzi oddział kardiologii w Pile. "Umowa co najmniej na 10 lat"
Grupa zadeklarowała inwestycje o wartości 10 mln zł Fot. Tomasz Gzell/PAP

Przez dziesięć najbliższych lat Grupa American Heart of Poland będzie opiekowała się pacjentami kardiologicznymi w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Zadeklarowała, że zainwestuje w tym czasie 10 mln zł w rozbudowę i wyposażenie oddziału kardiologii.

Dodano: 16 czerwca 2022, 10:19 Aktualizacja: 16 czerwca 2022, 10:19
 • Starostwo Powiatowe w Pile poinformowało, że Grupa American Heart of Poland poprowadzi przez najbliższych 10 lat oddział kardiologiczny w pilskim Szpitalu Specjalistycznym
 • Grupa zadeklarowała, że zainwestuje 10 mln zł w rozbudowę i wyposażenie tej jednostki
 • Inwestycje obejmą m.in. modernizację oddziału kardiologii, zakup nowoczesnego sprzętu oraz otwarcie dwóch pracowni hemodynamiki
 • Zwiększy się również liczba miejsc dla pacjentów: docelowo szpital będzie dysponował 35 łóżkami, łącznie z 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego

Starostwo Powiatowe w Pile oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie świadczenia usług kardiologicznych przez American Heart of Poland w Szpitalu Specjalistycznym w tym mieście. Grupa będzie sprawowała opiekę nad pacjentami w pilskiej placówce przez co najmniej 10 lat.

Będą inwestycje. Co się zmieni?

American Heart of Poland zapewnia, że będzie to dekada rozwoju i podnoszenia jakości opieki nad pacjentami. Inwestycje obejmą m.in. modernizację oddziału kardiologii, zakup nowoczesnego sprzętu oraz otwarcie dwóch pracowni hemodynamiki. Zwiększy się również liczba miejsc dla pacjentów: docelowo szpital będzie dysponował 35 łóżkami, łącznie z 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego.

W północno-zachodniej Polsce Grupa jest już m.in. operatorem całego szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim. Jak podkreśla dyrektor medyczny Grupy Paweł Kaźmierczak, Piła jest dla American Heart of Poland bardzo ważnym ośrodkiem - biorąc pod uwagę kategorię szpitali powiatowych, jest to jedna z największych placówek w Polsce.

"Wprowadzamy profesjonalną kardiologię pod strzechy"

- Naszą dewizą jest wprowadzenie profesjonalnej kardiologii pod strzechy - podkreśla Paweł Kaźmierczak. - Dla realizacji tej misji w Pile zadeklarowaliśmy się zainwestować 10 mln zł w wyposażenie i rozbudowę oddziału kardiologii, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko zapewnić jeszcze wyższy standard opieki nad pacjentami, ale również zwiększyć liczbę dostępnych w szpitalu miejsc - dodaje.

Z punktu widzenia pacjentów nie zmieni się procedura korzystania z opieki medycznej. Nadal natomiast będzie ona świadczona w sposób bezpłatny, na podstawie kontraktu z NFZ.

Wśród innowacji wdrażanych przez Grupę w pilskiej placówce znajdzie się również program specjalistycznej opieki po zawale, tzw. KOS-zawał. Jest to kompleksowa oferta opieki i rehabilitacji kardiologicznej dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, która składa się z czterech modułów obejmujących m.in.:

 • leczenie zachowawcze i diagnostykę,
 • leczenie interwencyjne i kardiochirurgiczne,
 • rehabilitację kardiologiczną i elektroterapię
 • oraz specjalistyczną opiekę kardiologiczną trwającą 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca.

"To dla nas dźwignia finansowa"

- Jednym z podstawowych celów współpracy z Grupą American Heart of Poland jest pewnego rodzaju dźwignia finansowa. Mamy świadomość pewnych różnic, które oddzielają nas od szpitali o podobnym zakresie funkcjonowania. Obecność Grupy pozwoli nam na skrócenie tego dystansu, m.in. za sprawą nowych inwestycji skierowanych na kardiologię, a następnie chirurgię naczyniową - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Podmioty należące do Grupy American Heart of Poland wykonują rocznie 47 tys. zabiegów wieńcowych, co plasuje Grupę na pierwszym miejscu w kraju. Rocznie we wszystkich oddziałach zarządzanych przez Grupę leczonych jest ponad 120 tys. chorych. Do Grupy należą również szpitale wielospecjalistyczne, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Oddział kardiologiczny Szpitala w Pile będzie już 24. tego typu ośrodkiem medycznym w kraju, zarządzanym przez Grupę American Heart of Poland.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

  POLECAMY W PORTALU