KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gliwice: NFZ znalazł środki na kardiologię inwazyjną

Autor: MSX/RYNEK ZDROWIA

Gliwice: NFZ znalazł środki na kardiologię inwazyjną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownia Kardiologii Inwazyjnej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach otrzyma finansowanie na prowadzenie działalności leczniczej. Przyznanie kontraktu potwierdził tamtejszy OW NFZ.

Dodano: 06 października 2017, 11:20 Aktualizacja: 06 października 2017, 11:22

Dzięki uruchomieniu pracowni, która znalazła miejsce na zmodernizowanym Oddziale Kardiologii, szpital w Gliwicach może świadczyć pełen pakiet usług z zakresu chorób serca.

Do tej pory pacjenci z zawałem serca byli przewożeni do szpitali w Zabrzu, Rybniku, Katowicach czy Kędzierzynie-Koźlu. Dowóz do oddalonych miejscowości sprawiał, że mieszkańcy powiatu gliwickiego specjalistyczną pomoc otrzymywali średnio o 45 minut później niż pozostali mieszkańcy województwa śląskiego. Chorzy byli narażeni na powikłania, często bezpośrednio zagrażające życiu.

Do zeszłego tygodnia nie było jednak wiadomo, czy NFZ zdecyduje się finansować działalność leczniczą gliwickiej kardiologii w rozszerzonym zakresie. Podnosiły się nawet głosy, że uruchamianie tej wysokospecjalistycznej oferty leczniczej za 3,5 mln zł z miejskiej kasy jest bezzasadne, że kardiologia inwazyjna w Gliwicach jest niepotrzebna, a tym samym nie ma szans na finansowanie przez NFZ.

Starania o zabezpieczenie świadczeń medycznych w zakresie kardiologii inwazyjnej przez NFZ zostały jednak wsparte oceną konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii, prof. Marka Gierlotki.

Ekspert zaznaczył, że gliwicki szpital jest wieloprofilowy, posiada specjalistyczny sprzęt i wysoko wykwalifikowaną kadrę. Zauważył też, że jest on niezbędnym elementem pełnej oferty kardiologicznej w szpitalu.

Śląski NFZ uznał, że to szef Szpitala Miejskiego nr 4 ma rację w staraniach o przyznanie kontraktu na finansowanie wzbogaconej oferty leczenia chorób serca w gliwickiej placówce. Świadczenia w ramach funduszu weszły w życie od października.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU