XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

EEC 2014: serce biznesmena starsze od niego o 9 lat

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2014 10:05

W dniach 7-9 maja, w trakcie trwania Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli wykonać bezpłatne pomiary ciśnienia krwi oraz wieku serca w ramach kampanii "Ciśnienie na życie". Wyniki wskazują, że średnia wieku serca biznesmena jest aż o 9 lat wyższa niż jego wiek metrykalny.

Stres wymieniany jest jako jeden z głównych czynników negatywnie oddziałujących na układ krążenia. Jego skutki odczuwają przede wszystkim biznesmeni, inwestorzy i menedżerowie, dlatego powinni oni kontrolować ciśnienie krwi i systematycznie konsultować stan zdrowia
z lekarzem, a także zadbać o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie.

Organizatorzy kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" zmierzyli ciśnienie i za pomocą innowacyjnej aplikacji zbadali wiek serca uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jak pokazują wyniki zebrane wśród 275 uczestników badania, wiek serca biznesmenów przewyższa ich wiek metrykalny aż o 9 lat.

Tylko w przypadku 12 proc. badanych wiek serca był zgodny z wiekiem metrykalnym. Te alarmujące dane pokazują, jak podejmowanie decyzji biznesowych, a także praca w stresujących warunkach wpływają na stan zdrowia.

- Zachęcam do wykonywania regularnych pomiarów ciśnienia. Są one bowiem podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca - mówi prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, opiekun merytoryczny kampanii "Ciśnienie na życie".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum