KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

 • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Dziś rozpoczyna się Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach. W programie ponad 120 sesji naukowych

OPRAC. SZB • Źródło: PTK, RYNEK ZDROWIA

Dziś rozpoczyna się Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach. W programie ponad 120 sesji naukowych
22 września rozpocznie się Kongres PTK w Katowicach. Fot. Mariusz Polak

W dniach 22-24 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dodano: 20 września 2022, 09:15 Aktualizacja: 22 września 2022, 08:49
 • To kolejna odsłona Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest to najważniejsze w Polsce wydarzenie naukowe i edukacyjne w obszarze kardiologii
 • Odbędzie się w dniach 22-24 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
 • Przez trzy dni zaproszeni prelegenci będą dyskutować o najnowszych badaniach naukowych, wytycznych, zaleceniach i metodach diagnostycznych w dziedzinie kardiologii
 • Program naukowy tegorocznego kongresu obejmuje w sumie ponad 120 sesji naukowych z udziałem ponad 400 wykładowców i moderatorów

Hasło przewodnie kongresu PTK brzmi „Sercu na ratunek”

Przed nami XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Przez trzy dni zaproszeni prelegenci będą w Katowicach dyskutować o najnowszych badaniach naukowych, wytycznych, zaleceniach i metodach diagnostycznych w dziedzinie kardiologii. 

Tegoroczny kongres PTK będzie odbywać się pod hasłem „Sercu na ratunek”.

- W związku z trudną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy i rosnącymi potrzebami polskiej kardiologii motto Kongresu brzmi „Niezaspokojone potrzeby zdrowotne w kardiologii”. Z jednej strony jest to skutek wzrostu liczby zachorowań, a z drugiej pojawiających się innowacji nie tylko w leczeniu, ale również w diagnostyce - podkreślają organizatorzy. 

Program naukowy wydarzenia obejmuje w sumie ponad 120 sesji naukowych z udziałem ponad 400 wykładowców i moderatorów oraz kilku tysięcy uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. 

- Chcemy znów dyskutować i wymieniać poglądy na temat najnowszych osiągnięć medycznych nie tylko podczas wykładów, ale także w przerwach między sesjami, przy wydrukowanych plakatach, na stoiskach firm czy też patrząc na zielony dach Centrum Kongresowego - przyznaje dr hab. med. Jacek Kowalczyk. współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dwie sesje specjalne podczas Kongresu PTK

Podczas nadchodzącej edycji Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbędą się m.in. dwie sesje specjalne.

 • „Niewydolność serca – wszystkie ręce na pokład” – wspólna Sesja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (22.09, godz. 15:45-17:15, sala Katowice);
 • „Spotkanie z członkami Rady Redakcyjnej European Heart Journal” (23.09, godz. 09:00-10:30, HUB)

Cały kongres zostanie natomiast zainaugurowany 22 września o godz. 14. - wówczas rozpocznie się oficjalna konferencja prasowa. W spotkaniu udział wezmą:

 • prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
 • prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
 • prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, past-prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
 • prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, rzecznik ZG Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
 • prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
 • prof. Oskar Kowalski, współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Szczegółowy program kongresu jest dostępny na stronie kongres2022.ptkardio.pl

Przed nami także IV Forum Serce Pacjenta

W sobotę, 24 września, zapowiedziano także wydarzenie edukacyjne, które zostanie poświęcone w całości pacjentom ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Jego inicjatorem jest również Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

- W ramach tegorocznej edycji Forum Serce Pacjenta zaplanowaliśmy między innymi sesję inauguracyjną z udziałem przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, liderów organizacji pacjentów oraz decydentów i samorządowców - wyjaśnia prof. dr hab. Ewa Straburzyńska-Migaj, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, przedstawicielka kliniki kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Ponadto, działania edukacyjno-świadomościowe w obszarze: profilaktyki, diagnostyki i możliwości nowoczesnej, zgodnej z aktualną wiedzą medyczną terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego planujemy realizować poprzez: warsztaty, ogólnodostępne konsultacje diagnostyczne i lekarskie oraz prezentacje i dodatkowe materiały edukacyjne dostępne w ramach dedykowanych stoisk zlokalizowanych na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego - dodaje Straburzyńska-Migaj. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

  POLECAMY W PORTALU