• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Dziś otwarcie Centrum Chorób Serca i Naczyń. Inwestycja kosztowała 144 mln zł

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia20 czerwca 2022 06:00

20 czerwca otwarte zostanie nowe Centrum Chorób Serca i Naczyń, które powstało w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Inwestycja kosztowała blisko 144 mln zł.

Dziś otwarcie Centrum Chorób Serca i Naczyń. Inwestycja kosztowała 144 mln zł
Nowoczesny blok operacyjny i centralna sterylizatornia. To wszystko w nowym obiekcie szpitala. Fot. Adobestock
  • Szpital Specjalistyczny w Wejherowie został rozbudowany o trzykondygnacyjny budynek. Inwestycja ta kosztowała blisko 144 mln zł. Otwarcie nowej części odbędzie się 20 czerwca
  • - Tak dużej inwestycji w szpitalu w Wejherowie nie było od czasów otwarcia placówki w latach 80-tych XX wieku - wyjaśnia Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich", do którego należy również placówka w Wejherowie
  • Dzięki tej inwestycji w szpitalu zostanie otworzona nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń
  • Będą tu nowoczesny blok operacyjny z siedmioma salami, a także centralna sterylizatornia oraz zakład patomorfologii

20 czerwca otwarcie Centrum Chorób Serca i Naczyń

Blisko 144 mln zł - tyle kosztowała inwestycja, dzięki której w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zostanie otworzona nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń.

Będą  tu m.in. nowoczesny blok operacyjny z siedmioma salami, dwie sale wybudzeniowe (zawierające łącznie 17 stanowisk), a także centralna sterylizatornia oraz zakład patomorfologii. Wszystko to na trzech kondygnacjach.

Obecnie trwają ostatnie prace przed oficjalnym otwarciem, które zaplanowano na 20 czerwca. 

- Tak dużej inwestycji w szpitalu w Wejherowie nie było od czasów otwarcia placówki w latach 80-tych XX wieku. W ciągu 26 miesięcy powstał obiekt na miarę XXI wieku o łącznej powierzchni blisko 9 tysięcy metrów kwadratowych - wyjaśnia Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich", do którego należy również placówka w Wejherowie. 

W Kaszubskim Centrum Chorób Serca, czyli na oddziale kardiologii i angiologii interwencyjnej, jest 40 łózek, sala intensywnego nadzoru kardiologicznego, dwie pracownie angiograficzne, a także gabinet diagnostyki RTG), natomiast w oddziale kardiochirurgii do dyspozycji jest siedem stanowisk wzmożonego nadzoru.

Piknik zdrowotny na otwarcie nowej lecznicy

W nowym obiekcie w Wejherowie swoje miejsce znalazła również centralna sterylizatornia oraz zakład patomorfologii i zakład serologii transfuzjologicznej (bank krwi).

- Nowa infrastruktura to nowa jakość, wpłynie z pewnością na wzrost efektywności funkcjonowania szpitala, a nade wszystko skróci czas oczekiwania pacjenta na świadczenia specjalistyczne oraz pobyt chorego w szpitalu. Chcemy, by na terenie powiatów: wejherowskiego, lęborskiego i puckiego, którego mieszkańcy najczęściej korzystają z usług szpitala, obniżył się znacząco odsetek osób obciążonych chorobami cywilizacyjnymi - podkreśla Jolanta Sobierańska-Grenda. 

Inwestycja w szpitalu w Wejherowie została zrealizowana, dzięki dofinansowaniu unijnemu. Środki przeznaczył też samorząd województwa pomorskiego i państwo. Sama spółka dołożyła natomiast nieco ponad 4 mln zł.

W ramach dnia otwartego placówki (20 czerwca, w godz. 16-18) zostanie zorganizowany piknik zdrowotny.

- Chcemy, by mieszkańcy mieli po raz pierwszy okazję do zobaczenia szpitala od środka, nie będąc jego pacjentem, tuż przed jego uruchomieniem. W czasie wydarzenia będzie także możliwość skorzystania z porad lekarza dermatologa, fizjoterapeuty, a także bezpłatnych badań: poziomu glukozy, EKG, cholesterolu i pomiaru ciśnienia - informuje Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej i promocji "Szpitali Pomorskich". 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum