Dr Krzysztof Milewski z PAKS beneficjentem prestiżowej nagrody "TCTAP Best Presenter"

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2014 12:58

Dr Krzysztof Milewski, Dyrektor Medyczny i Naukowy Pracowni Doświadczalnej Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland (CBR AHP), otrzymał nagrodę "TCTAP Best Presenter" za prezentację innowacyjnego programu procedur hybrydowych.

To prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało w trakcie międzynarodowej konferencji z zakresu kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, radiologii i chirurgii naczyniowej odbywającej się niedawno w Seulu.

Nagrodzony innowacyjny program procedur hybrydowych został wprowadzony do badań przez zespół CBR AHP pod kierunkiem prof. Pawła Buszmana i prof. Andrzeja Bochenka. Założeniem procedur hybrydowych, łączących w trakcie jednego zabiegu techniki z zakresu kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii, jest uzyskanie pełnej rewaskularyzacji (czyli przywrócenia prawidłowego krążenia) u pacjentów z rozpoznaną wielonaczyniową chorobą wieńcową przy dodatkowym wsparciu nowoczesnych leków blokujących płytki krwi oraz stentów uwalniających leki antyproliferacyjne nowej generacji.

Wszystkie procedury wykonywane są za zgodą Komisji Etycznej w nowoczesnej sali hybrydowej w ośrodku Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Celem tego innowacyjnego projektu jest sprawdzenie, czy procedury hybrydowe wykonywane u pacjentów z niestabilną wielonaczyniową chorobą wieńcową są bezpieczne i możliwe do rutynowego wykonywania. - Jeśli wyniki badań okażą się pozytywne, będziemy mogli przejść do ich kolejnej fazy polegającej na porównaniu procedur hybrydowych z klasycznymi operacjami wszczepienia by-passów - mówi dr Krzysztof Milewski.

Program procedur hybrydowych pozwoli także ustalić, czy możliwe jest zredukowanie liczby poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowo-mózgowych u pacjentów z wielonaczyniową chorobą wieńcową, zarówno w okresie wewnątrzszpitalnym, jak również w obserwacji krótko i długoterminowej, w porównaniu do klasycznych zabiegów rewaskularyzacji kardiochirurgicznej.

Procedury hybrydowe są również korzystne dla całego systemu ochrony zdrowia w Polsce: pozwalają zredukować liczbę ponownych hospitalizacji, a tym samym wpływają na redukcję ogólnych kosztów leczenia wielonaczyniowej choroby wieńcowej u każdego pacjenta. - przyznaje prof. Buszman, prezes Zarządu American Heart of Poland.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum