KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Czerwona pręga przemieszcza się w kierunku serca. Lekarz rodzinny wyjaśnia, co robić

OPRAC. SZB • Źródło: TWITTER, RYNEK ZDROWIA

Czerwona pręga przemieszcza się w kierunku serca. Lekarz rodzinny wyjaśnia, co robić
Czym jest czerwona kreska, która przemieszcza się w kierunku serca? Wyjaśnia ekspert. Fot. Shutterstock

Czym jest czerwona pręga na skórze? I co stanie się, kiedy dojdzie do serca? Wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce  skomentował temat w mediach społecznościowych. — Każdy kiedyś słyszał o czerwonej kresce, która się przemieszcza w stronę serca... (...) Należy się zgłosić do lekarza, który przepisze antybiotyk — odpowiedział medyk.

Dodano: 14 listopada 2022, 11:35 Aktualizacja: 14 listopada 2022, 12:55
  • Czym jest czerwona pręga, która przebiega od skaleczonego przedramienia w kierunku serca? Czy jest to powód do obaw?
  • Dominik Lewandowski, wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, odniósł się do opisanego w mediach społecznościowych przypadku 
  • - 23-letni mężczyzna zgłosił się z szybko postępującym bólem lewego ramienia i rumieniem. Jego lewy trzeci palec został ranny podczas meczu hokejowego. W ciągu nocy ból palca stawał się coraz bardziej bolesny, a rumień rozprzestrzeniał się na nadgarstek -  to tweet udostępniony  przez Brown Hospital Medicine.
  • — Każdy kiedyś słyszał o czerwonej kresce, która się przemieszcza w stronę serca... Należy się zgłosić do lekarza, który przepisze antybiotyk — odpowiedział w mediach społecznościowych Lewandowski

Czerwona pręga, która przemieszcza się w kierunku serca. Lekarz rodzinny wyjaśnia

Dominik Lewandowski, wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, na Twitterze wyjaśnił, czym jest tzw. "czerwona kreska", odnosząc się do opisu stanu zdrowia 23-letniego mężczyzny. 

Lewandowski zacytował tweeta udostępnionego przez Brown Hospital Medicine.

- 23-letni mężczyzna zgłosił się z szybko postępującym bólem lewego ramienia i rumieniem. Jego lewy trzeci palec został ranny podczas meczu hokejowego. W ciągu nocy, ból palca stawał się coraz bardziej bolesny, a rumień rozprzestrzeniał się na nadgarstek. Jaka jest prawdopodobna diagnoza? 

— Każdy kiedyś słyszał o czerwonej kresce, która się przemieszcza w stronę serca... To tylko zapalenie naczyń chłonnych. Nie umiera się, jak dojdzie do serca. Należy się zgłosić do lekarza, który przepisze antybiotyk. Leczenie jest zwykle szybkie i skuteczne — odpowiedział w mediach społecznościowych Lewandowski.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU