• PARTNER SERWISUpartner serwisu

CardioSpace: Inteligentny system kształcenia ustawicznego

Autor: Tekst zewnętrzny • Źródło: Artykuł dostarczony przez CardioSpace30 czerwca 2022 12:28

Nowoczesna edukacja w kardiologii musi być systemem typu self-learning. Tempo pojawiania się nowych technologii terapeutycznych w kardiologii wymusza ustawiczną ewolucję…. samego kształcenia ustawicznego lekarzy kardiologów. Podobnie jak w świecie nowych technologii informatycznych nie mają już racji bytu modele biznesowe gwarantujące sukces w tradycyjnej gospodarce XX wieku. Tak w edukacji lekarzy i studentów medycyny pierwsze co musi ulegać nieustannym modyfikacjom to sam system kształcenia. Adaptatywne kształcenie lekarzy zaczyna być już coraz częściej wspierane algorytmami sztucznej inteligencji i rozgrywa się na platformie integrującej cały teatr ewolucji medycyny

CardioSpace: Inteligentny system kształcenia ustawicznego

„Nowoczesna edukacja kardiologiczna dla lekarzy praktyków, to nie tylko wdrożenie nowych technologii, ale również wykorzystanie możliwości jakie daje zdalna komunikacja, telekardiologia, wykorzystanie aplikacji medycznych i innowacji wzmacniających współpracę z pacjentem" - mówi prof. Marcin Grabowski, kierownik naukowy projektu Cardio Space.

Pierwszy cykl edukacyjny w ramach Cardio Space zaczyna się 13 października od serii webinarów obejmujących m.in. takie zagadnienia jak:

  • Skrócenie czasu i dystansu w diagnostyce i leczeniu
  • Przezskórne interwencje zastawkowe
  • Zaawansowana diagnostyka wieńcowa
  • Wspomaganie pracy serca
  • Farmakoterapia

Warsztaty praktyczne odbędą się 21 października w Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i koncentrować się będą m.in. na:

  • Zabiegu ablacji migotania przedsionków z wykorzystaniem systemu 3D oraz rekonstrukcji lewego przedsionka z angiografii rotacyjnej (prowadzi dr Piotr Lodziński)
  • Implantacji układu stymulującego serce w pęczek Hisa / lewą odnogę pęczka Hisa (prowadzi dr Marcin Michalak)
  • Praktycznych aspektach telemonitoringu urządzeń wszczepialnych (prowadzi dr Andrzej Cacko)

Twórcy projektu Cardio Space pracują już nad aplikacją integrującą w jednym inteligentnym narzędziu dostęp do wiedzy teoretycznej i praktycznej, personalizowane i aktualizowane online doniesienia naukowe, możliwość komunikacji i wymiany doświadczeń oraz wsparcie pracy naukowej lekarzy. Aplikacja będzie działała w oparciu o algorytmy AI, w ciągłym trybie adaptatywnym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum