×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bełchatów: teraz dostępne także planowe zabiegi kardiologiczne

Autor: PWX/RYNEK ZDROWIA

Bełchatów: teraz dostępne także planowe zabiegi kardiologiczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

XII Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) w Bełchatowie działający od prawie 5 lat przy Szpitalu Wojewódzkim uzyskał w NFZ kontrakt na świadczenie usług z zakresu kardiologii.

Dodano: 13 listopada 2015, 19:37 Aktualizacja: 13 listopada 2015, 19:43

Oznacza to, że pacjenci z regionu Bełchatowa oraz okolicznych powiatów będą mogli również trybie planowym bezpłatnie korzystać z usług placówki, która do tej pory ratowała życie i zdrowie chorych ze świeżym zawałem serca jedynie w trybie nagłym.

- Dzięki pozytywnej decyzji NFZ od 1 grudnia pacjenci uzyskają dostęp do planowanego leczenia z zakresu kardiologii, blisko ich miejsca zamieszkania. Będziemy mieli szansę na wcześniejsze wykrycie i zaplanowanie leczenia wielu schorzeń układu krążenia zanim dojdzie do rozwoju choroby i wystąpienia m.in. zagrażającego życiu zawału serca - mówi dr Maciej Kośmider, ordynator XII Oddziału Kardiologicznego PAKS w Bełchatowie.

Placówka PAKS w Bełchatowie od ponad pięciu działa przy Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Z usług kliniki korzystają głównie chorzy z zawałem serca i niestabilną chorobą wieńcową. W ośrodku przeprowadzane są zabiegi koronarografii, koronaroplastyki, wszczepiania stymulatorów serca i kardiowerterów-defibrylatorów.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU