American Heart of Poland rozszerza swoją działalność

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2014 13:05

Grupa American Heart of Poland, największa w Polsce sieć klinik kompleksowo leczących schorzenia sercowo-naczyniowe podpisała umowę zakupu 70 proc. udziałów w spółce I-Kar zajmującej się terapią chorób układu krążenia w 4 obszarach: leczeniu, profilaktyce, diagnostyce i rehabilitacji. Zakup udziałów w spółce I-Kar wzmacnia obecność Grupy AHP w zachodniej Polsce.

Spółka I-Kar zapewnia pacjentom ze schorzeniami układu krążenia całościową opiekę kardiologiczną nie tylko w ramach leczenia szpitalnego, ale również poradni lekarskich oraz programu diagnostycznego i rehabilitacyjnego. Profil spółki I-Kar wpisuje się więc w dotychczasową strategię działania Grupy AHP zakładającą nie tylko zwiększanie dostępu pacjentów do nowoczesnego leczenia, ale także do profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób układu krążenia.

- Dzięki połączeniu sił I-KAR i AHP do naszego zespołu dołączą tak wybitni specjaliści jak dr Janusz Rzeźniczak, prof. Stefan Grajek oraz prof. Maciej Lesiak. Wszyscy podzielamy pogląd, że u podstaw sukcesu w leczeniu chorób krążenia leży szybki i łatwy dostęp do nowoczesnych usług terapeutycznych blisko pacjentów oraz profilaktyka i prowadzenie pacjentów po incydentach sercowo-naczyniowych, zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć - komentuje transakcję prof. Paweł Buszman, prezes zarządu spółki American Heart of Poland. 

Obecnie Grupę American Heart of Poland tworzy 30 placówek medycznych oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń” SA, to zapewnia możliwość kompleksowego leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych począwszy od prewencji i profilaktyki, poprzez terapię w ramach nowoczesnych procedur interwencyjnych zakresu kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, aż po rehabilitacj.

Rehabilitacja realizowana jest w oparciu o Uzdrowisko Ustroń - jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie, którego prywatyzacja zakończyła się wiosną tego roku. Grupa AHP przez 3 ostatnie lata zainwestowała w nie blisko 60 mln zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum