×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

American Heart of Poland: Włosi kupują większość akcji spółki wartej 500 mln euro

OPRAC. RR • Źródło: GRUPPOSANDONATO.IT,REUTERS/RYNEK ZDROWIA

American Heart of Poland: Włosi kupują większość akcji spółki wartej 500 mln euro
Większościowym udziałowcem Grupy American Heart of Poland będzie włoska Grupa San Donato. Fot. AdobeStock (zdjęcie ilustracyjne)

Włoska Grupa San Donato (GSD) ogłosiła podpisanie umowy nabycia większościowego pakietu akcji Grupy American Heart of Poland (AHP) , zarządzającej w Polsce ponad 20 ośrodkami specjalizującymi się w kardiologii, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej.

Dodano: 08 września 2023, 08:30 Aktualizacja: 08 września 2023, 13:41
  • Większościowym udziałowcem Grupy American Heart of Poland (AHP) będzie włoska Grupa San Donato (GSD), największa włoska grupa z branży prywatnej opieki zdrowotnej, posiadająca 56 placówek medycznych
  • Po przejęciu AHP przychody Gruppo San Donato przekroczą 2 miliardy euro, tworząc lidera w leczeniu chorób układu krążenia w Europie – poinformował Reuters
  • Partnerstwo pomiędzy GSD i AHP zaowocuje zapewnieniem polskim obywatelom najwyższej jakości usług opieki zdrowotnej - podkreślił Adam Szlachta, prezes zarzadu AHP

Profesor Paweł Buszman, współzałożyciel AHP, cytowany przez grupposandonato.it, wyraził zadowolenia z powodu dołączenia AHP do „uznanej międzynarodowej sieci szpitali Grupy San Donato”.

Partnerstwo podniesie jakość opieki zdrowotnej

- W ciągu ostatnich 23 lat rozwijaliśmy wysokiej jakości, zintegrowane usługi kardiologiczne na terenie całego kraju, wsparte najnowocześniejszymi badaniami naukowymi. Będąc częścią nowej międzynarodowej grupy, wiedza naszego personelu pomoże w dalszej ekspansji nowoczesnej medycyny na całym świecie – powiedział prof. Buszman.

Adam Szlachta, prezes zarządu Grupy American Heart of Poland S A wskazał, że GSD jest doskonałym partnerem dla przyszłych inwestycji realizowanych w ścisłej współpracy z NFZ, a ponadto wnosi know-how na rzecz poprawy standardów medycznych w Polsce . - Jestem głęboko przekonany, że partnerstwo pomiędzy GSD i AHP zaowocuje zapewnieniem polskim obywatelom najwyższej jakości usług opieki zdrowotnej - podkreślił.

Dr Zbigniew Czyż, przewodniczący Rady Nadzorczej i współzałożyciel Grupy AHP, dodał: - Jestem niezmiernie dumny z zespołu zarządzającego i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i partnerom AHP za zbudowanie Grupy medycznej o tak wysokim poziomie. Uratowaliśmy wiele istnień ludzkich i jestem pewien, że przyszłość pacjentów rysuje się w jeszcze jaśniejszych barwach.

Z kolei Paolo Rotelli , rektor Uniwersytetu Vita-Salute San Raffaele i wiceprezes Grupy San Donato, wskazując na główne cele GSD podkreślił, że są one zbieżne z oczekiwaniami polskiej gospodarki i pacjentów. - Polska jest ważną gospodarką, a GSD nie może się doczekać rozwoju i poprawy jakości opieki zdrowotnej w kraju - powiedział.

Współpraca pomiędzy spółkami będzie komplementarna i zapewni efekt synergii w takich obszarach specjalizacji, jak na przykład: ekspansja modelu biznesowego w Polsce poprzez wykorzystanie doświadczeń GSD; usprawnienie wyszukiwania wysoko wykwalifikowanych lekarzy; współpraca w zakresie badań i rozwoju; dostęp do zaawansowanej edukacji i szkoleń zdrowotnych; wymiana know-how i najlepszych praktyk ; utworzenie grupy zakupowej sprzętu medycznego - oznajmiły spółki w komunikacie zamieszczonym na stronie grupposandonato.it.

Po przejęciu AHP przychody San Donato przekroczą 2 mld euro

Odnosząc się do wspólnego oświadczenia obu firm, agencja prasowa Reuters zauważa, że San Donato to największa włoska grupa z branży prywatnej opieki zdrowotnej, posiadająca 56 placówek medycznych. GSD zamierza zwiększać swoje przychody poprzez kolejne przejęcia w Europie.

Grupa American Heart of Poland powstała z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. W jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach Grupy AHP funkcjonują Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – flagowa marka American Heart of Poland.

Po przejęciu AHP przychody Gruppo San Donato przekroczą 2 miliardy euro, tworząc lidera w leczeniu chorób układu krążenia w Europie – poinformował Reuters, wskazując, że według Masroora Haqa, dyrektora ds. inwestycji strategicznych w firmie GSKD zarządzającej inwestycjami, która jest partnerem San Donato, wartość transakcyjną polskiej Grupy wyceniania się na ponad 500 milionów euro.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU