KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

1 stycznia szpital zlikwidował oddział kardiologiczny. To nieodwołalna decyzja

OPRAC. JPP • Źródło: BIELSKO.BIALA.PL, GAZETA WYBORCZA, RYNEK ZDROWIA

1 stycznia szpital zlikwidował oddział kardiologiczny. To nieodwołalna decyzja
1 stycznia szpital likwiduje oddział kardiologiczny. Fatalna wiadomość dla mieszkańców regionu. Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock

31 grudnia był ostatnim dniem pracy oddziału kardiologicznego Szpitala Kolejowego w Wilkowicach. Od 1 stycznia 2023 roku oddział przestanie istnieć. Powodem jest brak lekarzy.

Dodano: 01 stycznia 2023, 12:30

 

1 stycznia szpital likwiduje oddział kardiologiczny

Oddział kardiologiczny Szpitala Kolejowego w Wilkowicach od 1 stycznia 2023 roku przestanie istnieć. To kolejny - po neurologii - zmykany oddział w tej placówce.

Portal bielsko.biala.pl informuje, że powodem decyzji są wypowiedzenia lekarzy zatrudnionych w oddziale. Cytuje też komunikat przesłany w sprawie przez dyrekcję lecznicy:

"Brak lekarzy spowoduje, że od 1 stycznia 2023 roku oddział kardiologiczny przestanie spełniać określone przepisami wymogi dla realizacji szpitalnych świadczeń gwarantowanych z zakresu kardiologii zakontraktowanych przez NFZ".

Przedstawiciele placówki jeszcze w listopadzie zapowiadali, że w miejsce likwidowanego oddziału powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy z łóżkami dla chorych przewlekle wentylowanych. A pozostały zakres świadczeń realizowanych w szpitalu nie ulegnie zmianie.

Zamknięcie kardiologii to fatalna wiadomość dla mieszkańców regionu

Decyzja o zamknięciu kardiologii martwi zarówno pacjentów, jak i medyków. Liczba łóżek szpitalnych o profilu internistycznym już teraz jest w Bielsku-Białej i okolicy zbyt mała. Zmniejszenie jej o kolejne 22 wydłuży kolejki do planowych przyjęć.

Bielsko.biala.pl przypomina, że zarówno w Bielsku-Białej, jak i powiecie bielskim oddziały kardiologiczne pozostają jeszcze w Szpitalu Wojewódzkim oraz Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim. Kolejne są w Żywcu i Cieszynie.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU