×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

1 marca rusza nowy oddział kardiologii inwazyjnej na NFZ. Poprowadzi go American Heart of Poland

OPRAC. JPP • Źródło: MAT. PRASOWE

1 marca rusza nowy oddział kardiologii inwazyjnej na NFZ. Poprowadzi go American Heart of Poland
1 marca rusza nowy oddział kardiologii inwazyjnej na NFZ. Poprowadzi go American Heart of Poland Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock

Od 1 marca American Heart of Poland rozpoczyna świadczenie usług kardiologicznych "na NFZ" w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Wieluniu. Na nowym oddziale uruchomiona zostanie m.in. Izba Przyjęć, Pododdział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownia Hemodynamiki, Pracownia Elektrofizjologii oraz Poradnia Kardiologiczna. Co ważne oddział będzie pełnił 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego.

Dodano: 26 lutego 2023, 17:00

 

1 marca rusza nowy oddział kardiologii inwazyjnej American Heart of Poland

- Umowa na dzierżawę pomieszczeń Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wygasa w dniu 28 lutego 2023. W związku z tym, aby zapewnić opiekę kardiologiczną w tym regionie, Grupa American Heart of Poland podpisała umowę z SP ZOZ w Wieluniu, na podstawie której użytkuje część powierzchni wieluńskiego szpitala, gdzie samodzielnie utworzyła oddział kardiologiczny - poinformowali przedstawiciele AHoP.

Dodają, że Grupa prowadzi od 21 lat skuteczny i sprawdzony model leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w ponad dwudziestu lokalizacjach w całym kraju, w ściślej współpracy z NFZ.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pozostać w sieradzkim szpitalu, ale decyzja nie była zależna od nas. W związku z tym rozpoczęliśmy działania mające na celu przeniesienie oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca do jak najbliższej możliwej lokalizacji. Uzyskaliśmy zgodę Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na przeniesienie świadczeń medycznych z Sieradza do Wielunia. Rozpoczynamy realizację usług w Wieluniu, zabezpieczając w zakresie opieki kardiologicznej mieszkańców aż  trzech powiatów, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszewskiego, czyli ponad 300 tys. osób -  mówi Izabela Leśkiewicz, dyrektor PR i Komunikacji Grupy American Heart of Poland.

Jak dodaje, w wydzierżawionej części gmachu szpitala w Wieluniu stworzono oddział kardiologii interwencyjnej wraz ze specjalistycznymi pracowniami. Ma 750 m kw. powierzchni oraz 11 łóżek, w tym pięć na Pododdziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej.

- Oddział jest przygotowany do świadczenia usług od 1 marca – oznacza to, że nie pozostawimy pacjentów zainteresowanych powiatów bez opieki kardiologicznej – deklaruje.

Oddział będzie pełnił 24-godzinny dyżur hemodynamiczny

Oddział będzie dysponował niezbędnym sprzętem, w szczególności takim jak USG czy angiograf. Jest tu również Izba Przyjęć, Pododdział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Pracownia Hemodynamiki, Pracownia Elektrofizjologii oraz Poradnia Kardiologiczna. Co ważne oddział będzie pełnił 24-godzinny dyżur hemodynamiczny, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z zawałem mięśnia sercowego.

– Zapewnia to kompleksowość, interdyscyplinarność i dokładną diagnostykę. W nowym oddziale będą udzielane świadczenia w zakresie szeroko rozumianej kardiologii inwazyjnej. Pomoc otrzymają pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca. Opiekę nad pacjentami będzie sprawować ten sam zespół specjalistów, który dotychczas leczy pacjentów na oddziale kardiologii w Sieradzu – wyjaśnia  Leśkiewicz.

Przedstawiciele AHoP podkreślają, że pacjenci pozostający pod opieką oddziału w Sieradzu nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych działań związanych z przeniesieniem swoich dokumentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU