• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Zabrze: Dzień Otwarty w szpitalu położniczym, czyli ciekawa impreza dla mamy i taty

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2019 08:48

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - jeden z najnowocześniejszych oddziałów ginekologiczno-położniczych na Śląsku - zaprasza w sobotę (8 czerwca) na Dzień Otwarty. To wydarzenie adresowane do rodziców spodziewających się potomstwa, ale i pary, które dopiero planują dziecko.

Zabrze: Dzień Otwarty w szpitalu położniczym, czyli ciekawa impreza dla mamy i taty
Fot. archiwum CZKiD

 Dzień Otwarty w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka (CZKiD) w Zabrzu ma już kilkuletnią tradycję.

- Zainteresowanie naszą imprezą jest zawsze duże. Nowoczesne sale porodowe, możliwość rodzenia w wodzie, pełny katalog sposobów łagodzenia bólu porodowego, profesjonalna opieka nad matką i noworodkiem – to wszystko zachęca do odwiedzenia naszego Dnia Otwartego i w konsekwencji do wyboru Centrum jako miejsca porodu. W zeszłym roku w naszej placówce urodziło się ponad 2 tys. dzieci - mówi cytowany w informacji dla mediów dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, częścią którego jest Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

Tematem tegorocznej imprezy jest bezpieczeństwo dziecka.

Eksperci wyjaśnią, jak pomóc dziecku w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, wytłumaczą jak bezpiecznie przewozić maluszka w samochodzie i jak prawidłowo zamontować fotelik samochodowy.

Specjalistki w zakresie chustowania dzieci wyjaśnią, jak robić to bezpiecznie, a położne Centrum pokażą, jak prawidłowo kąpać noworodka.

Podczas Dnia Otwartego CZKiD jak co roku nie zabraknie najważniejszych tematów związanych z porodem i opieką nad matką i jej nowo narodzonym dzieckiem. Goście Dnia Otwartego będą mieli możliwość porozmawiania z ginekologiem, neonatologiem, położną i psychologiem. O zaletach karmienia naturalnego opowiedzą doradczynie laktacyjne. Eksperci Centrum odpowiedzą też na wszystkie pytania związane z porodem w wodzie czy znieczuleniem okołoporodowym.

- Dzień Otwarty to również okazja, by z bliska obejrzeć wnętrza placówki i nasze nowoczesne sale porodowe. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to miejsce bardzo przyjazne pacjentkom, warto się o tym przekonać osobiście - zachęca prezes Mariusz Wójtowicz.

W czasie imprezy przyszłe mamy będą mogły zapoznać się bliżej z zasadami indywidualnej opieki okołoporodowej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. To usługa, polegająca na wyborze przez pacjentkę konkretnej położnej, która opiekuje się rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej aż do opuszczenia przez nią szpitala. Położna nie tylko asystuje i wspiera kobietę podczas porodu, sprawuje nad nią i jej dzieckiem indywidualną opiekę również po rozwiązaniu. Indywidualna opieka okołoporodowa to oferta dla tych pań, które oczekują dodatkowego wsparcia w tym wyjątkowym czasie.

Jak zwykle podczas Dnia Otwartego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Organizatorzy zaplanowali dla nich specjalne warsztaty i animacje. Będzie też wyjątkowa loteria z nagrodami.

Dzień Otwarty w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka odbędzie się w Zabrzu-Biskupicach (ul. Zamkowa 4) w sobotę 8 czerwca. Początek o godz. 10.00.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum