• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Wrocław: zmodernizowany pododdział patologii ciąży w szpitalu specjalistycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2020 20:15

Po modernizacja otwarto w środę (23 września) pododdział patologii ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Remont porodówki kosztował 3,5 mln zł.

Wrocław: zmodernizowany pododdział patologii ciąży w szpitalu specjalistycznym
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu od kilku lat notuje się najwięcej porodów spośród wszystkich szpitali na Dolnym Śląsku. Fot. Fotolia

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podczas uroczystości otwarcia wyremontowanego pododdziału podkreślił, że na Dolnym Śląsku powstają nowe szpitala, ale też modernizowane są i wyposażane w najnowszy sprzęt lecznice już istniejące.

W ramach modernizacji powstały nowoczesne sale zabiegowe i sale dla pacjentek. Łącznie jest w nich 30 łóżek. Powstał też m.in. pokój narodzin, czyli miejsce do porodów naturalnych prowadzonych w domowej atmosferze. Koszty modernizacji i wyposażenia pododdziału patologii ciąży wyniosły około 3,5 mln zł.

- Dzięki inwestycji oddział będzie mógł przyjąć więcej pacjentek, co jest bardzo ważne w obecnej sytuacji - ocenił wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Według samorządu województwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu od kilku lat notuje się najwięcej porodów spośród wszystkich szpitali na Dolnym Śląsku.

PAP - Piotr Doczekalski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum