Wrocław: władze miasta rozwiązały pikietę antyaborcyjną

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2019 09:05

W sobotę (14 grudnia) działacze Fundacji Pro - Prawo do Życia stanęli na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu z plakatami z drastycznymi zdjęciami martwych płodów. Miasto zareagowało.

Wrocław: władze miasta rozwiązały pikietę antyaborcyjną
Urzędnicy zapowiadają, że każda kolejna manifestacja, na której pojawią się drastyczne treści, będzie rozwiązywana. Fot. Archiwum

28 listopada przedstawiciele Fundacji protestowali przeciwko polskiemu prawu, które dopuszcza aborcję, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. W sobotę wybrali dwa punkty na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na miejscu spotkali przedstawicieli urzędu miasta z policją.

Choć Fundacja korzysta z prawa do zgromadzeń, to te mogą być rozwiązywane w wyniku złamania prawa - wyjaśnia Gazeta Wyborcza. Urzędnicy powołali się na wykroczenie dotyczące umieszczania w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści. Uwzględnili też ogromną liczbę skarg na takie działania Fundacji.

Urzędnicy zapowiadają, że każda kolejna manifestacja, na której pojawią się drastyczne treści, będzie rozwiązywana. Działacze Fundacji Pro - Prawo do Życia uznali rozwiązanie pikiety za złamanie prawa, a sprawę chcą zgłosić do sądu.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum