• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Wrocław: szef kliniki ginekologii zaatakowany przez prolajferów. Sprawa w prokuraturze

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 09:31

Pod Wrocławiem pojawiły się kolejne bilbordy fundacji "Pro-prawo do życia". Tzw. prolajferzy zaatakowali na nich szefa Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prof. Mariusza Zimmera. Na bilbordzie widnieje zdjęcie szpitala przy ul. Borowskiej zestawione z obrazem zmasakrowanego płodu.

Wrocław: szef kliniki ginekologii zaatakowany przez prolajferów. Sprawa w prokuraturze
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

"Czy okrutne zabójstwo dziecka to pomoc matce doktorze Zimmer? W klinice kierowanej przez prof. Zimmera w latach 2014-2018 abortowano 118 dzieci. Podczas aborcji dzieci najczęściej umierają na skutek uduszenia" - głosi treść bilbordu.

W klinice przy Borowskiej wykonywane są aborcje zgodnie z prawem, które m.in. ratują życie lub zdrowie kobiet.

Prof. Mariusz Zimmer jest jednym z ginekologów, którzy głośno krytykowali wyrok TK dotyczący niemal całkowitego zakazu aborcji. Na antenie TVN24 profesor podkreślał, że "decyzją grupki ludzi, która uzurpuje sobie prawo do decydowania o losie innych, prowadzi się do ogromnego cierpienia kobiet".

Prof. Zimmer poinformował, że zostało już wszczęte postępowanie w prokuraturze. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ocenił, że to skandal, iż ktoś pozwala wywieszać takie treści i nie jest to przestępstwo ścigane z urzędu.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum