• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Wrocław: największa porodówka w regionie zostaje zamknięta

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 września 2017 10:54

W sobotę, 16 września Wojewódzki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zamyka oddział ginekologiczno-położniczy. Oficjalnie mówi się, że to na czas niezbędnego remontu. Nieoficjalnie, że to efekt konfliktu lekarzy z dyrektorem.

Wrocław: największa porodówka w regionie zostaje zamknięta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O przyczynach zamykania porodówki niewiele wiedzą także sami pracownicy szpitala. Remont nie był wcześniej planowany. W poniedziałek, 11 września dyrekcja poinformowała pracowników, że w sobotę rozpocznie się miesięczny remont, i że od 16 września mają nie przyjmować nowych pacjentek. Położnym zabroniono informować pacjentki o remoncie a wszystkim pracownikom rozmawiać z mediami.

Szpital informuje jedynie, że remont był nieodzowny, a kwestia koniecznego zastępstwa w zakresie bloku porodowego, części położniczej i patologii została ustalona z innymi szpitalami - Falkiewicza, SPSK nr 1 oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym oraz szpitalami w Trzebnicy i Strzelinie.

Pacjentki, które w najbliższym czasie czeka poród, są zdezorientowane i nie wiedzą, co robić, bo w innych szpitalach, tych wymienionych przez remontowany szpital, brakuje miejsc. Zamiast we Wrocławiu zmuszone będą rodzić np. w Strzelinie.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum