Wrocław: dziecko przeżyło aborcję - jest kontrola

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2014 15:01

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu wszczęto kontrolę na oddziale ginekologiczno-położniczym, po tym jak ważące 700 gramów dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Kobieta, u której chciano przeprowadzić aborcję była w ok.  23 tygodniu ciąży. Powodem było wykrycie u dziecka zespołu Downa. Dziecko przeżyło sztucznie wywołane poronienie.

Nieoficjalnie mówi się, że dziecko, które w momencie urodzenia ważyło ok. 700 gramów, ma poważną wadę serca, ale ma też duże szanse na przeżycie. Rynek Zdrowia próbował skontaktować się z dyrektorem szpitala, jednak do chwili publikacji był on dla nas nieuchwytny.

W Polsce przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza - tylko w trzech przypadkach: jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (aborcja możliwa jest do 12. tygodnia ciąży); gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu); jeżeli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.

Więcej:  www.gazetawroclawska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum