• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Wrocław: do 10 sierpnia obowiązuje rejonizacja w opiece nad ciężarnymi

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2015 17:08

Ministerstwo Zdrowia wydało we wtorek (28 lipca) komunikat w sprawie funkcjonowania oddziału ginekologiczno-położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Wprowadzono tymczasową rejonizację w opiece nad ciężarnymi we Wrocławiu.

Wrocław: do 10 sierpnia obowiązuje rejonizacja w opiece nad ciężarnymi

Poinformowano, że w WSS we Wrocławiu doszło we wtorek do spotkania na temat funkcjonowania oddziału ginekologiczno-położniczego. Wzięli w nim udział m.in. premier Ewa Kopacz, minister zdrowia Marian Zembala, dyrekcja szpitala oraz ginekolodzy z czterech wrocławskich klinik.

Czytaj: Wrocław: premier spotkała się z dyrekcją WSS - zawieszony ordynator wraca do pracy?

Ustalono, że do 10 sierpnia we Wrocławiu będzie obowiązywała tymczasowa rejonizacja w opiece nad ciężarnymi. Jednak ostateczna decyzja o wyborze szpitala nadal będzie należała do pacjentki.

W wyniku spotkania dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przywrócił do pracy ordynatora Janusza Malinowskiego, którego wcześniej zawiesił.

"Wbrew doniesieniom medialnym to nie minister zdrowia zawiesił ordynatora. Minister jest człowiekiem dialogu. Doniesienia o rzekomym konflikcie pomiędzy ministrem Marianem Zembalą a ordynatorem Januszem Malinowskim są nieprawdziwe - takiego konfliktu nie było i nie ma" - zapewnia MZ w komunikacie.

Czytaj: mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum