• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

We Wrocławiu rusza miejski program in vitro. Kryteria to…

Autor: Portal Samorządowy/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2019 19:40

Od 15 kwietnia rusza we Wrocławiu program ''Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców''. Do końca 2019 roku z programu może skorzystać ponad 300 par z Wrocławia.

We Wrocławiu rusza miejski program in vitro. Kryteria to…
Do końca 2019 roku z programu może skorzystać ponad 300 par z Wrocławia. Fot. Gyncentrum

Jak podaje portalsamorzadowy.pl, aż 307 par z Wrocławia będzie mogło uzyskać pomoc medyczną w staraniach o potomstwo oraz skorzystać z dofinansowania do leczenia niepłodności. - Na ten cel z budżetu Miasta przeznaczono 1,5 mln zł. Zainteresowani od 15 kwietnia mogą zgłaszać się do Kliniki Invicta, która jest realizatorem tego programu.

Program będzie realizowany do końca 2019 roku. Para może skorzystać z dofinansowania do pojedynczego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro lub adopcji zarodka w kwocie do 5000 zł. Program realizowany jest ww. Klinice Leczenia Niepłodności mieszczącej się we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b.

Do programu zostaną zakwalifikowani mieszkańcy Wrocławia spełniający poniższe kryteria: pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim, (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art.2 ust. 1 pkt. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności), rozliczają podatek dochodowy w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu (z wyłączeniem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34, 50-515 Wrocław), stwierdzona została u nich przyczyna niepłodności lub leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu okazało się nieskuteczne, kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 42 roku życia w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka),
pozytywnie przejdą proces kwalifikacji medycznej zgodnej z wytycznymi towarzystw medycznych.

Uchwałę w sprawie programu polityki zdrowotnej ''Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Wrocławia w latach 2019-2020'' przyjęto w połowie stycznia. 5 marca br. ogłoszono konkurs ofert na realizatorów tego programu. Jego zakończenie nastąpiło 29 marca.  Szczegółowe informacje o programie znaleźć można na stronach urzędu miasta.

 
 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum