• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Warszawa: szkoły rodzenia w 40 szpitalach i przychodniach

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 08:58

W Warszawie rozpocznie się niebawem kolejna edycja programu szkoły rodzenia. W miejskim projekcie uczestniczy 40 szpitali i przychodni. Na program składają się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia.

Warszawa: szkoły rodzenia w 40 szpitalach i przychodniach
W programie przewidziano także ćwiczenia gimnastyczne. Fot. Shutterstock

W zajęciach wezmą udział ciężarne, które zgłosiły się do programu, podpisały umowę z ratuszem, płacą podatki w Warszawie, albo są tu zameldowane na stałe lub czasowo. Uczestniczkami są też podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto.

Młode mamy dostaną wskazówki, jak pielęgnować dziecko i karmić piersią. W programie przewidziano także ćwiczenia gimnastyczne, które nie zaszkodzą dziecku, a kobiecie zapewnią sprawność fizyczną. Będą też rozmowy o kondycji psychicznej w trakcie ciąży i po urodzeniu dziecka. W czasie kilkunastu godzin zajęć będą mogły uzupełnić informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi.

"Koszt trzyletniego programu finansowanego przez ratusz to 13,5 mln zł. W szpitalach i przychodniach, które już podpisały umowy zajęcia ruszyły, w pozostałych sukcesywnie będą rozpoczynać się w lutym" - podaje warszawski ratusz.

Czytaj: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum