• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Warszawa: sala porodów naturalnych w szpitalu im. Świętej Rodziny

Autor: SM, RZX/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2017 11:40

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodzinny w Warszawie uruchomił salę porodów naturalnych. To miejsce, w którym poród może odbyć się w warunkach zbliżonych do tych w domu.

Warszawa: sala porodów naturalnych w szpitalu im. Świętej Rodziny
Wystrój Sali Porodów Naturalnych w szpitalu św. Rodziny w Warszawie nawiązuje do domowej sypialni. Fot. Materiały prasowe

Jak podaje szpital, wystrój sali nawiązuje do domowego zacisza. Jest tu miejsce na relaks, sen, kąpiel oraz cierpliwe czekanie.

Nad bezpieczeństwem porodu czuwa wyłącznie położna obecna cały czas podczas 4 faz porodu. W Sali Porodów Naturalnych korzysta się wyłącznie z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej.

Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości podczas porodu lub pacjentka decyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona jest do specjalnie przygotowanej sali w Bloku Porodowym, znajdującej się tuż obok, w celu wzmożonego nadzoru medycznego lub po prostu do dalszej opieki w warunkach umożliwiających skorzystanie, np. ze znieczulenia zewnątrzoponowego, farmakologicznej stymulacji porodu.

Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka.

Jak informuje szpital, Sala Porodów Naturalnych przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum