×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Warszawa: nowy ordynator ginekologii w szpitalu na Inflanckiej

Autor: MSX/Rynek Zdrowia02 stycznia 2014 17:14Aktualizacja: 02 stycznia 2014 17:29

Prof. Mariusz Bidziński 2 stycznia 2014 przejął kierownictwo nad oddziałem ginekologii i patologii ciąży Szpitala Specjalistycznego im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej" w Warszawie.

Warszawa: nowy ordynator ginekologii w szpitalu na Inflanckiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Prof. Mariusz Bidziński jest specjalistą z zakresu ginekologii onkologicznej oraz położnictwa. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1981 roku, a specjalizację II stopnia z położnictwa i ginekologii uzyskał w roku 1987. W 1985 roku obronił pracę doktorską w Akademii Medycznej w Warszawie.

W 1999 uzyskał stopień dr habilitowanego z zakresu onkologii na wniosek Rady Naukowej Centrum Onkologii - Instytutu im M. Skłodowskiej-Curie. W roku 2005 uzyskał tytułu ginekologa onkologa.

W latach 1982 - 1988 był pracownikiem dydaktycznym II Kliniki Ginekologii i Położnictwa II Wydziału Lekarskiego w Warszawie. Od 1988 roku pracował w Instytucie Onkologii im M. Skłodowskiej- Curie w Warszawie, a od roku 1989 w tym samym Instytucie był adiunktem Kliniki Ginekologii Onkologicznej. Pełnił funkcję Kierownika Kliniki Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie, a także konsultanta w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Aktualnie pełni funkcję wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie ginekologii onkologicznej (świętokrzyskie).

W roku 2007 z rąk Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Od 2008 roku jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

 

 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum