• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

W Opolu będzie "Cytologia bez kolejki"

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 12:45

W województwie opolskim rozpoczyna się program darmowych badań "Cytologia bez kolejki". Będzie on prowadzony w 21 opolskich placówkach ochrony zdrowia, a koordynowany jest przez NFZ.

W Opolu będzie "Cytologia bez kolejki"
Na akcję "Cytologia bez kolejki" można przyjść z marszu. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Fot. Archiwum

Z akcji mogą skorzystać kobiety pomiędzy 25. a 59. rokiem życia, które nie miały wykonywanych badań cytologicznych w przeciągu ostatnich trzech lat. Szczegółowy harmonogram prowadzonych badań znajduje się na stronie internetowej Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jak wyjaśnia Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Funduszu, akcja ma na celu zwrócenie uwagi kobiet na istotę badań profilaktycznych. Z danych NFZ wynika bowiem, że w województwie są gminy, w których blisko 92 proc. kobiet kwalifikujących się do programów profilaktycznych z nich nie korzysta. Dlatego Fundusz postanowił wyjść naprzeciw wszystkim kobietom, które nie znajdują czasu aby zadbać o swoje zdrowie.

Na akcję "Cytologia bez kolejki" można przyjść z marszu. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Nie ma żadnej rejonizacji. Kobiety mogą skorzystać z dowolnego punktu, w którym taka akcja jest przeprowadzana.

Więcej: radio.opole.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum