Unikatowy program szpitala: rodzice mogą być w stałym kontakcie z noworodkami
Szpital Kliniczny w Warszawie w trakcie pandemii uruchomił unikatowy w skali globu program "Oko na malucha". Rodzice mogli zdalnie, za pomocą platformy streamingowej, oglądać swoje malutkie pociechy, leczone w oddziale neonatologii.

- Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie został uhonorowany przez Fundację MY PACJENCI tytułem Lidera Pacjentocentryzmu
- Nagroda przyznana została za uruchomienie w czasie pandemii akcji „#Oko na malucha"
- Umożliwiała rodzicom utrzymania nieprzerwanego kontaktu z dziećmi – pacjentami oddziałów neonatologicznych
Rodzice mieli dostęp do streamingu
Wyróżnienie – Nagrodę im. Ewy Borek – odebrała w imieniu Zespołu szpitala w piątek 16 czerwca 2023 r. wicedyrektor mgr Anastazja Więckiewicz.
- Pacjentocentryzm jest mottem przewodnim naszej Fundacji, credo jej założycielki Ewy Borek. Ustanowiliśmy tę nagrodę zarówno po to, by uczcić pamięć Ewy, ale także promować działania wspierające pacjentów. Nagroda będzie przyznawana cyklicznie, co roku. Nagrodzone przedsięwzięcia to namacalne dowody, że pacjent jest już podmiotem wielu istotnych projektów, które wychodzą naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom – mówi Magdalena Kołodziej, Prezes Fundacji MY PACJENCI.
Na czym polegał program? Szpital zaoferował rodzicom połączenie z noworodkiem za pomocą kamery.
- Dzięki wprowadzonemu podczas pandemii w ekspresowym czasie zaledwie dwóch tygodni innowacyjnemu w skali kraju, a prawdopodobnie i świata, rozwiązaniu #Okonamalucha noworodki pozostające w inkubatorze mogą słyszeć rodziców, a rodzice mogą widzieć swoje pociechy. W programie może wziąć udział każdy rodzic, którego maluch znajduje się w szpitalu i to zupełnie bezpłatnie. Obraz z kamer można oglądać w aplikacji dostępnej na wszystkie platformy, zarówno na smartfonie jak i komputerze: Android / iOS / Windows / MACOS - wyjaśnia Marta Ewa Wojtach, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego im. księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie.
Dzisiaj „#Oko na malucha" to dostępny dla każdego rodzica, którego dziecko znajduje się w placówce objętej programem, nieodpłatny streaming podglądu noworodka. Obraz przesyłany jest w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w jakości Full HD, jednocześnie z 44 stanowisk. Możliwość obserwacji dziecka daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje uczucia bezsilności związane z dystansem.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)