Tuchów: pierwsze dziecko w tym roku na Porodówce Nowej Generacji urodziło się…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2020 13:55

Pierwsze dziecko w 2020 w powiecie tarnowskim to chłopiec. Ma 52 centymetry i waży 2 800 gram. Przyszedł on na świat 15 minut po przywitaniu nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów.

Porodówka Nowej Generacji w Centrum Zdrowia Tuchów. Fot. Materiały prasowe

Jak podaje szpital, pierwsze dziecko mieszkańców Chojnika będzie miało na imię Tymon. Na Porodówkę Nowej Generacji w Tuchowie mama chłopca wraz z mężem trafiła w ostatni dzień 2019 roku przed godziną 20.

Poród odbył się siłami natury. Mama w celu łagodzenia bólu korzystała z gazu wziewnego, składającego się z tlenu i podtlenku azotu. Gaz nazywany rozweselającym nie eliminuje bólu, jednak znacznie zmniejsza jego odczuwanie. Co ważne to sama kobieta może dawkować sobie jego użycie i podejmować decyzję o tym, kiedy zażyć kolejną dawkę. Do plusów metody należy też zaliczyć szybkość działania. Efekty można zauważyć już po 10 wdechach.

Z punktu widzenia medycznego istotny jest fakt, że sposób ten nie powoduje zwiotczenia mięśni macicy, a tym samym nie ma wpływu na akcję porodową. Tymon otrzymał po urodzeniu 9 punktów w skali Apgar. 

- To niezapomniane uczucia i ważna pomoc dla żony. Polecam wszystkim przyszłym tatom wsparcie partnerek podczas porodu. Wrażenia są nieporównywalne z czymkolwiek innym. Tak o swojej obecności podczas porodu mówi tata chłopca.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum