• GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Trwa konkurs ''Położna na medal'', zgłoszenia można nadsyłać do...

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2019 13:20

Minął miesiąc od startu 6. edycji kampanii społeczno edukacyjnej i konkursu ''Położna na medal''. Jej celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat opieki okołoporodowej oraz roli położnej. W ramach kampanii prowadzony jest konkurs, który wyłania położne, które wykazały się indywidualnym podejściem do rodzącej.

Trwa konkurs ''Położna na medal'', zgłoszenia można nadsyłać do...
Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kobiet na temat opieki okołoporodowej oraz roli położnej. Fot. Archiwum

Jak informują organizatorzy kampanii, z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że najważniejszą cechą położnej na medal powinna być przede wszystkim wiedza i traktowanie rodzącej z szacunkiem. Położna powinna też budzić zaufanie oraz być zaangażowana i opiekuńcza wobec kobiety.

Właśnie takie położne zostają nagradzane i doceniane w ramach kampanii przez pacjentki od 5 lat.

- Położne obecne są w życiu kobiety w najważniejszym dla niej okresie. Wspierają, służą pomocą, edukują. Dzięki konkursowi ''Położna na medal'', udaje się nam zwrócić uwagę na fakt, że zawód położnej jest zawodem o wysokim stopniu zaufania społecznego. Świadczy o tym, m.in. zwiększająca się z każdym rokiem ilość nominacji położnych do konkursu. Podopieczne, zgłaszając swoje położne, chcą docenić ich zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie. Dla położnych wyróżnienie w konkursie jest największą nagrodą za ich ciężką i odpowiedzialną pracę - mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawca i organizatora kampanii. 

Zgłoszenia położnych można składać do 31 lipca poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej kampanii pod nową nazwą adresową strony poloznanamedal.info.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum