×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO

  • Start

Trojaczki urodziły się w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Ich mama pochodzi z Ukrainy

Autor: • Źródło: PAP25 stycznia 2023 16:03

Dominik, Ewa, Diana – to imiona trojaczków, które przyszły na świat w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Pochodząca z Ukrainy ich mama przyjechała do Polski tuż po rozpoczęciu wojny. Obecnie wcześniaki przebywają w inkubatorach, które m.in. zapewniają im prawidłową temperaturę ciała.

Trojaczki urodziły się w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie. Ich mama pochodzi z Ukrainy
Trojaczki urodziły się w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie Fot. Mat. prasowe szpitala

 

Trojaczki urodziły się w szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie

Rzecznik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie Alina Pospischil poinformowała w środę o urodzeniu się w placówce trojaczków. "Dzieci i ich mama czują się dobrze. Rodzina pochodzi z Ukrainy. Ich mama, pani Nadia przyjechała do Polski tuż po rozpoczęciu wojny" - przekazała rzecznik, dodając, że dzieci urodziły się 5 stycznia br.

Mama wcześniaków przyznała, że czuje się szczęśliwa.

- O tym, że będziemy mieć trojaczki, dowiedzieliśmy się z mężem na pierwszym badaniu USG. Był szok, ale bardzo pozytywny. To było, kiedy już byliśmy całą rodzina w Polsce - zaznaczyła pani Nadia, cytowana w komunikacie.

Dzieci urodziły się w 30. tygodniu ciąży. Pierwszy na świat przyszedł Dominik, który w chwili narodzin ważył 1,5 kg. Druga była Ewa z wagą niecałe 1,1 kg. Trzecim dzieckiem była także dziewczynka - Diana, która ważyła 1,2 kg.

Rzecznik szpitala przekazała również, że z racji małej masy ciała i przedwczesnych narodzin, wcześniaki od początku wymagały specjalistycznego leczenia i opieki. "Aktualnie oddychają samodzielnie. Muszą pozostać w szpitalu do czasu, kiedy osiągną właściwą masę i będą jadły przez smoczki lub z piersi. Następnie dołączą do swojej rodziny - mamy, taty i starszego brata" - uzupełniła Pospischil.

Kierująca Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK Nr 4 dr n. med. Eulalia Majewska wyjaśniła, że na razie dzieci są karmione przez zgłębnik. "Zgłębnik do karmienia to elastyczna rurka, która jest wprowadzana przez nos i gardło, kończy się w żołądku. Na końcu znajduje się kilka otworków, przez które pokarm wpływa do żołądka. Mama trojaczków dostarcza na oddział pokarm dla swoich dzieci. Wystarcza go dla całej trójki" - wytłumaczyła dr n. med. Majewska, cytowana w komunikacie.

Obecnie wcześniaki przebywają w inkubatorach, które m.in. zapewniają im prawidłową temperaturę ciała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum